Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę sobie postawić portfolio, prosta stronka wizytówka. Gdzie najlepiej wykupić domenę? OVH?
I drugie pytanie, ale trudniejsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak waszym zdaniem najlepiej rozwiązać kwestię adresu w przypadku, gdy nazwisko.pl oraz imienazwisko.pl są już zajęte? Wiem, że są jakieś wymyślne, typu .art czy .studio, ale wolałbym mieć zwykłe .pl ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#webdev #frontend #hosting
  • 19
Domena z kropka to subdomena - czyli musiałbyś mieć nazwisko.pl żeby zrobić imie.nazwisko.pl. prędzej imie-nazwisko.pl


@ortalion_przebudzenia: ostroznie, regularnie dostaje maile na moj adres imie.nazwisko ktore powinny isc do imie-nazwisko, nawet z banku umowe czyjegos kredytu hipotecznego tak dostałem ;)
Domena z kropka to subdomena - czyli musiałbyś mieć nazwisko.pl żeby zrobić imie.nazwisko.pl. prędzej imie-nazwisko.pl


@ortalion_przebudzenia: wykupując swoje nazwisko jako domenę, możesz zrobić adres email: imie@naziwsko.pl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z kreską to bedzie imie@imie-nazwisko.pl - bez sensu.

@maur: tak, też dostaję nawet literówki w nazwisku (jest jedna mocno popularna). Życie.
@jagodowy_krol > Jak waszym zdaniem najlepiej rozwiązać kwestię adresu w przypadku, gdy nazwisko.pl oraz imienazwisko.pl są już zajęte? Nie zgodzę się, nie musisz mieć w nazwie imienia, jest wiele innych sposobow. Ale do sedna: Skoro nazwisko.pl jest zajęta to @lysyzlombardu nie zrobi imie@nazwisko.pl. Japrostowalem Twoją poradę, żeby kupił "imię.nazwisko.pl", bo nie jest to wykonalne.
kupujesz nazwisko.pl i rejestrujesz subdomenę za free - naprawdę nie jest to wykonalne?

Mam dokładnie w ten sposób zrobione.


@jagodowy_krol: jeśli ktoś wcześniej kupił nazwisko.pl to nie jest wykonalne. :D
@lysyzlombardu na domeny.tv możesz jeszcze zerknąć na domenę .eu i może będzie dostępne nazwisko. Mają na 10.lat dobra cenę a potem możesz przenieść gdzieś indziej. A hosting gdziekolwiek możesz ovh albo innego dostawcę, patrz tylko na parametry bo każdy z nich może mieć różne ograniczenia