Wpis z mikrobloga

@Rabusek: Nie zamknął tylko zredukował. Nie mieli szans wywalić wszystkiego wczoraj.
Wczoraj było obrót 120m.

Oni mieli 0.58proc czyli akcje za jakieś 93m. Jakby tyle popytu dołożyli to by obrót dużo większy niż 120 baniek był.
Mogli zdjąć z 0.58 na 0.49. To jakieś 16m popytu. Więc przy sesji wczorajszej nie problem zrealizować.

A przynajmniej już nie wiszą na liście KNF.
@bill-adamsonn: tego nie wiadomo. Ale ogólnie tak łatwo nie jest zrobić 100m popytu i w 2 sesje. Średnia z sesje 11&12.05 to 135m. Wcześniej średnia to 70-90m na sesję. Przy czym ogólnie cały rynek miał wyższe obroty w ciągu ostatnich 2 sesji. A zatem szansa, że całkowicie wyzerowali to jest mała. Ale zdjąć większość shortów mogli. Tylko co to zmienia?
@bill-adamsonn: aha, Janusze giełdy już wywnioskowali, że teraz #!$%@? w kosmos GME bo przecież jak zamykają CDR to muszą i GME.
Polecam spojrzeć na wykres i się wtedy się okaże, że na CDR zarobili. Zrealizowali zyski.

I tyle.
@bill-adamsonn: ile ich te shorty kosztowały? Tutaj jest małe zabezpieczenie wymagane. Nominał wynosił jakieś 100m PLN. Czyli 25mln USD. Przecież pożyczając te akcje to oni max kilka mln USD zablokowali. Teraz z tego wyszli. odblokowali depozyt zabezpieczający, zgarnęli zysk - pewnie kilkanaście mln USD. To całościowo jak sobie płynność powiększyli? 20mln USD jeśli w ogóle tyle. To są kwoty śmieszne na ich możliwości. Citadel dostał zastrzyk gotówki 3mld USD jak były
@bill-adamsonn: zamknęli bo chcieli pewnie zysk zgarnąć. Jeśli w ogóle zamknęli bo tutaj sobie wróżymy z fusów. CDR jest mocno wyprzedany, jest trochę na nim shortów. Ogólnie może to być lepszy moment niż czekanie jeszcze na dalszy spadek. CCC też było mocno shortowane. Fundy uciekły przy 50-60. Jasne, był dołek na 30 ale teraz jest 120.
Kwestia strategii. Przecież jak BoA dał rekomendację dla CDR na 100pln to były smiechy wszędzie.
Citadel dostał zastrzyk gotówki 3mld USD jak były problemy.

wut? Kiedy? Z tego co kojarzę to wypuścili dług +- $600M z ratingiem BB (-?), który i tak się nie będzie liczyć, jak dtcc z SEC zaktualizują zasady.

jest trochę na nim shortów

Nie minie maj a cdpr dotknie, jak nie przebije, 100 PLN. I co z tego, że jest wyprzedany. Będzie bardziej.

Wracając do meritum - ty twierdzisz, że citadel skrócił pozycję
@bill-adamsonn: jak wiesz, że CDR poniżej 100pln to mam dla ciebie super opcje. Ładuj shorta na CDR. Pewnie 1.5k zabezpieczenia na 1 shorta. Masz z niego 5.5k zysku jeśli spadnie do 100pln.
Po co siedzisz na dziadowskim GME jak tutaj takie super deale?
@bill-adamsonn: z fundami pomieszales bo to Citadel Melvinowi wrzucił niecałe 3mld USD.
Sam Citadel to jest wielki gracz. I jeśli twierdzisz, że tutaj malutka pozycję zdejmują z CDR bo zbierają na collateral to nieźle odleciałes.

Oni mają tyle w zarządzaniu, że więcej to warte niż razem PKO, KGHM, Allegro i CD Projekt. Ten short na CDR to po nominale wart jakieś 2/3 promila ich aktywów. Gdzie tak naprawdę kasa jaka była
z fundami pomieszales bo to Citadel Melvinowi wrzucił niecałe 3mld USD.


@rydzo: wut? Przecież to ty napisałeś.

Citadel dostał zastrzyk gotówki 3mld USD jak były problemy.


Ja ci pisałem o bondach citadel na $600M. A poza tym nie wpompowali 3mld w melvina. Czuje, jakbym z pijanym człowiekiem pisał... Nevermind

btw. nie mam już kasy na depozyt na fcdr ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bill-adamsonn: literówka, miało być "napisałem"

Przecież Citadel i Point72 dokapitalizowali Melvina za jakieś 2.8mld USD.

Pakujesz kasę w przepompowane GME a nie masz kasy na deala co daje minimum 200proc zysku?
@rydzo:
1) 2.8 != 3
Jak przeliczysz to różnica 200 M. No tak, ale to wg ciebie i citadel to grosze.
A poza tym wg doniesień medialnych dali $2.75B

2) Pierwsze wejście miałem ~ $15. I tak cały czas uśredniam w górę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak już ci napisałem nie mam zasobów i pieniężnych i czasowych na kontrakty na bananowej gieldzie. Ale za to ty możesz
@bill-adamsonn: ja #!$%@?. Napisałem 3 mld a ty mi teksty walisz że nie wiesz skąd to wyciągnąłem. I teraz nagle się okazuje, że pomoc była ale tylko na 2.75mld. Straszna różnica. Może 250mln robi różnicę ale nie w sytuacji gdy to stanowi mniej niż 10proc różnicy.

No to uśredniaj dalej. Na spółce, w której na long siedzi tylko drobnica. Takie spółki zazwyczaj kiepsko kończą.
Cała kasa w firmie gdzie jedyna nadzieja