Wpis z mikrobloga

Czy stosując takie gniazdo przeciwprzepięciowe to zabespiecze sie w jakimś procencie przed uderzeniem, wyladowaniem atmosferycznym.

https://www.zadowolenie.pl/sprzet-komputerowy/sieci-komputerowe/infrastruktura/wtyki-i-gniazda-sieciowe/apc-pm1w-fr-listwa-essential-1g-niazdo-fr

Z tego co się orientuję to u mnie w domu są poprowadzone dwa kable bez uziemienia, czy do tego zabezpieczenia potrzebne uziemienie, a czy jak nie mam to mogę zmostkować do zera czy nie gra to roli czy jest uziemienie czy nie ma

#prad
#elektryka
#elektronika
#burza
#agd
#laptopy
#telewizory
#kamery
#internet
matkuma - Czy stosując takie gniazdo przeciwprzepięciowe to zabespiecze sie w jakimś ...

źródło: comment_1620934805ZcvufD7pJWhLfWHXsMIf3Y.jpg

Pobierz
  • 7
dom na wsi,


@matkuma: czyli rozumiem zasilanie budynku z linii napowietrznej (słupów)? jak tak to zgadzam się z opinią
@Norskee

takie coś nadaje się wyłącznie do dobezpiecznia przy prawidłowo skonstruowanej ochronie przepięciowej - jak nie masz wcześniejszych elementów to nie ma szans zadziałać
Czy stosując takie gniazdo przeciwprzepięciowe to zabespiecze sie w jakimś procencie przed uderzeniem, wyladowaniem atmosferycznym.


@matkuma: piorun jak strzeli to generuje takie ładunki że mogą przeskoczyć między rozłączonymi elementami a ty taką pierdułką chcesz się zabezpieczyć? ;) te ochrony antyprzepięciowe są przydatne do jakichś drobnych, losowych zwarć czy przepięć w domu a nie do zabezpieczania przed piorunami