Wpis z mikrobloga

#telefony #apple #iphone #xiaomilepsze #android

wstęp: nie chce mi się sprawdzać błędów, bo muszę się kłaść spać, z góry przepraszam.

hej, prawie dwa lata temu kupiłem Iphona 8 bo był mi potrzebny do pracy( działał w pomieszczeniu z kilkudziesięcioma urządzeniami Bluetooth, gdzie telefony z androidem się gubiły/rozłączały), dalej używałem chińczyka z andkiem do reszty rzeczy.
Dopiero po kupieniu jabłka zrozumiałem jak bardzo mi przeszkadza rozmiar Redmi Note 4, odkryłem że mogłem obsługiwać telefon jedną ręką, niby drobnostka, ale jak się człowiek przyzwyczai, to już trudno się odzwyczaić i wracać do dwuręcznego bydlaka(niby większe telefony są popularniejsze, można szybciej pisać, ale ja nie mam do kogo, sprawdzam godzinę i puszczam muzykę)
Przed bieda Redmi Note 4 miałem flagowca Samsunga S7(miałem RIGCZ i jak wszyscy brali wersję z zawiniętym wyświetlaczem, ja wziąłem klasyczną, ale sprzedałem, bo za dużo opcji, nie potrzebny mi był taki wypas, gdzie nie znam nawet 1/4 funkcji), dodatkowo w pracy mam porównanie z wieloma telefonami z wyższej półki.
Dotyk w IP8 jest bardzo dobry, płatność zbliżeniowa(ogólnie odcisk) lepiej działa. Wyświetlacz ma dobre kolory, dobrze wyważony w dłoni, w kieszeni się nie telepie. Tylko jeden aparat w ósemce, ale dobra jakość zdjęć.

No i teraz coś co jest plusem i minusem i tu mi wreszcie kliknęło czemu tyle osób używa tego systemu(poza szpanerami): filozofia systemu: jest prosta, nawet prostacka, jak bym miał uczyć zgreda dotykowego telefonu od zera, to by mi chyba było łatwiej Appla zaprezentować, bo każdy model podobnie(tak samo?)działa, a nie tak jak u Andka, że nawet u jednego producenta rożne modele mają inny interfejs i młodzi ludzie jeszcze się przestawią, ale tacy zgredzi i nietechniczni rzucają nowe telefony klawiszowe w tylu starych Nokii do kosza, bo mają guzik z lista kontaktów trochę wyżej, czy nie daj boże, po drugiej stronie. to uczyć ich Andkowego telefonu, gdzie każdy zgred w kółku znajomych zgredów ma inną nakładkę = piekło, sami siebie sabotują:).

Nie ma syfu z sklepie z apkami, zgred czy laik nie namiesza, a jak chcę hakować/wydziwiać to sobie Redmi odpalę.

Jest sporo plusów, kilka minusów(wymuszanie używania ich ekosystemu(apple music wcinające się przed Spotify, a szczególnie Tidala, masakra,jadę autem, a tam z głośników ten sam podcast o rodzinie królewskiej po raz 100, bo mimo że jest ustawione Spotify, to się odpala ten jeden darmowy podcast z Apple Music, znam pierwsze kilka akapitów na pamięć po angielsku, w zależności od kolejne aktualizacji włącza się i wyłącza te natręctwo, nie wykupię tego, bo nie ma tam fajnych playlist jak na Spotify)

Jedyne czego teraz potrzebuję(gdy skończy się obecna ósemka której używam), to model rozmiaru 6/7/8 SE2, albo nawet ciut mniejszy, mam nadzieję że nie pękną i nie przestaną robić "mniejszych" modeli, ja rozumiem że i faceci teraz noszą torebki(saszetki) moda chyba ściągnięta od przyjezdnych Ukraińców, ale ja jestem starej szkoły i wolę w szortach w kieszeni albo za gumkę od spodenek włożony nosić, albo nawet w dłoni, to lepiej że mały.

są za drogie, nie muszę mieć najnowszego modelu, mimo to są za drogie, co kusi na "powystawowe z alegro, ale to pułapka, wstawiają jakieś składaki z podrabianych części, to kolejny minus.

Ale suma plusów przeważyła ostatnio i jak jeszcze kiedyś plułem jak widziałem jak się ładował czyjś Iphone w pracy i robiłem znak krzyża gdy musiałem odłączyć ładowarkę z Iphonem by podłączyć moją Xiaomilepsze, to nadszedł czas neutralności, a nawet warunkowej akceptacji.

Jest jakiś tag/ruch w mediach społecznościowych(raczej angielskojęzycznych), który ciśnie producentów by robili mniejsze telefony z dobrymi bebechami i aparatem? Flagowe telefono-tablety ble, a teraz te długie chude też ble, oraz składane tablety za cenę moich 2 Toyot też ble.

Chyba Iphone SE2 ma podobne bebechy(i rozmiar) do ósemki, a pewnie będzie miał dłuższe wsparcie?

To się wygadałem
Cześć
RabarbarDwurolexowy - #telefony #apple #iphone #xiaomilepsze #android

wstęp: nie c...

źródło: comment_1620937490EUpNgYJgySiaP0zX7qx8Yx.jpg

Pobierz
  • 3
@RabarbarDwurolexowy: SE 2020 tak jak mirek wyżej napisał, aparat niby jest ten sam ale robi lepsze zdjęcia ze względu na lepszą obróbkę przez A13. Bryła jest identyczna, nawet etui pasują chyba. A jak chcesz wersje na bogato to 12 mini bo jest bodajże mniejszy nawet od SE 2020 i jednocześnie ma większy ekran (5,4) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
filozofia systemu: jest prosta, nawet prostacka, jak bym miał uczyć zgreda dotykowego telefonu od zera, to by mi chyba było łatwiej Appla zaprezentować, bo każdy model podobnie(tak samo?)działa, a nie tak jak u Andka, że nawet u jednego producenta rożne modele mają inny interfejs i młodzi ludzie jeszcze się przestawią, ale tacy zgredzi i nietechniczni rzucają nowe telefony klawiszowe w tylu starych Nokii do kosza, bo mają guzik z lista kontaktów trochę