Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
Faktycznie w 21 wieku ktoś mieszka bez klimatyzacji i bidetu? To jest poważne pytanie.

Co robicie w lecie jak jest gorąco? Okladacue się workami z lodem, przytulacie do wentylatorów czy siedzicie tacy spoceni cały dzień?

A jak z kupą? Co z dupa robicie jak nie macie bidetu? Trzecie papierem toaletowym i tacy niedomyci chodzicie resztę dnia?

Pytam, bo przed chwilą za takie pytanie trafiłem u kogoś na czarno i zostałem zwyzywany od wielkiego ego xD. Myślałem że na portalu dla programista15k takie rzeczy jak klima czy osobna umywalka do dupy to już norma.
  • 91
tylko czy jest sens montować klimatyzację skoro przy upałach 30+ w mieszkaniu temperatura to może 23 stopnie?


@goferek: zmień termometr bo Ci źle pokazuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już przy temperaturach 27 stopni temperatura w mieszkaniu po kilku dniach wynosi 23 stopnie a nawet i 24. Potem jest tylko gorzej. Jak możesz wywietrzyć wieczorem to super, ale to jest zależne od wiatru, większość mieszkań nadal nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 46
@NaglyAtakGlazurnika:
Klimatyzacja:
Nawet w aucie rzadko włączam bo zaraz kicham i gardło drapie. Jak dom dobrze izolowany to w zimie jest ciepło a w lecie chłodno mimo upału. Druga sprawa to w domu nie chodzę ubrany w długie ciuchy.

Bidet:
Przydatna sprawa ale da radę żyć i bez z zachowaniem higieny. Wystarczy myć się codziennie a po postawieniu kloca używać chusteczek/papieru nawilżającego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@NaglyAtakGlazurnika: jak mieszkasz w wynajętym mieszkaniu za 2300 w takim Wrocławiu to o klimie i bidecie możesz sobie pomarzyć. Chyba nie wiesz w jak niskich standardach mieszka masa ludzi w Polsce. Klima jest spoko ale ja na przykład mam wiatrak na lato i w sumie mi wystarczy. A bidetu mnie potrzebowałem nigdy, wilgotny papier toaletowy wystarczy
Nawet w aucie rzadko włączam bo zaraz kicham i gardło drapie

@Bin_Laden: też mam ten objaw alergii. Tylko w autach z brudną i zagrzybioną klimą.

Wystarczy myć się codziennie a po postawieniu kloca używać chusteczek/papieru nawilżającego.

Nie da się doczyscic tyłka mokrym papierem.
Spytam inaczej, jakbyś wstał rano i ktoś ci w nocy nasrał na łeb - smarowalbys się papierem czy poszedł umyć?
? Trzecie papierem toaletowym i tacy niedomyci chodzicie resztę dnia?


@NaglyAtakGlazurnika: To wy wycieracie dupe po sraniu!? Powiedz mi jeszcze, że ręce myjesz? Co na to ochrona środowiska i kurczące się zasoby naszej planety?

Polecam sranie w ogródku na kucąco. W ten sposób nie ubrudzisz sobie odbytu a odchody z powodzeniem mogą posłużyć jako nawoz dla naszych pomidorków
U mnie absolutne max jakie kiedykolwiek udało się wyciągnąć to 25 stopni (po wielu dniach ciągłych upałów).


@goferek: to już jest za dużo.

Wystarczy korzystać z wentylacji mechanicznej i rekuperacji zamiast otwierać okna podczas upałów.


@goferek: super, ile bloków/budynków wielorodzinnych ma wentylację mechaniczną?