Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #mieszkaniedeweloperskie
Faktycznie w 21 wieku ktoś mieszka bez klimatyzacji i bidetu? To jest poważne pytanie.

Co robicie w lecie jak jest gorąco? Okladacue się workami z lodem, przytulacie do wentylatorów czy siedzicie tacy spoceni cały dzień?

A jak z kupą? Co z dupa robicie jak nie macie bidetu? Trzecie papierem toaletowym i tacy niedomyci chodzicie resztę dnia?

Pytam, bo przed chwilą za takie pytanie trafiłem u kogoś na czarno i zostałem zwyzywany od wielkiego ego xD. Myślałem że na portalu dla programista15k takie rzeczy jak klima czy osobna umywalka do dupy to już norma.
  • 91
  • Odpowiedz
Ale wiecie że Polska jest dość duża i ciężko generalizować? W Suwałkach może i jest ciepło 10dni w roku ale np we Wrocławiu sprawa wygląda trochę inaczej
  • Odpowiedz
: wtf? Przecież wentylacja mechaniczna jest już od lat standardem w budownictwie wielorodzinnym i dawno nie spotkałem mieszkania które by jej nie miało.


@goferek: nie w Polsce. Do ubiegłego roku bardzo dużo budynków nie miało wentylacji mechanicznej. Może wraz z WT2021 się to zmieni ale nie byłbym tego pewien.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@NaglyAtakGlazurnika: problem w tym że suche powietrze z klimy jak i sam chłód to powoduje a nie stara czy zagrzybiona klima. Auta 2020 styczeń i 2021 kwiecień. To samo w pomieszczeniach klimatyzowanych.

Jak po sraniu gówno ci się rozmazuje na rowie to musisz zmienić dietę na bogatszą w błonnik bo ja po sraniu mam ledwie delikatnie brązowe a czasami nawet draski nie ma.
  • Odpowiedz
@bigpaws: przecież klimatyzacja to dzisiaj nie jest żaden wielki wydatek. Tylko jeśli ktoś mieszka w dobrze wykonanym budynku i na palcach jednej ręki może policzyć dni kiedy ma powyżej 22-23 stopni wewnątrz, to czy jest sens montować klimatyzację i ją utrzymywać (przeglądy, odgrzybianie itd)? Matematykę pozostawiam Tobie.
  • Odpowiedz
@goferek: tak, jest sens i nie, nie masz 22 stopni w środku.
Powtarzam, p0lak zawsze znajdzie oszczędności, szkoda, że nie na piwie i fajkach. Nawet w hatach z gówna w azji maja klimatyzację xD
  • Odpowiedz
@bigpaws: rozumiem że wiesz lepiej jaką temperaturę mam w mieszkaniu :D A ja należę do tych, którzy pierwsi powodują kaszel u Anety w biurze, więc jak jest zaduch to momentalnie to wyczuję.
  • Odpowiedz
@NaglyAtakGlazurnika: myślałem, że programisty15k po prostu wyjeżdżają pracować zdalnie jak tylko im się zrobi zbyt ciepło/zbyt zimno; a tu proszę, siedzą jak plebs w jednym i tym samym miejscu cały rok? w XXI wieku? jak wy żyjecie
  • Odpowiedz
Co robicie w lecie jak jest gorąco? Okladacue się workami z lodem, przytulacie do wentylatorów czy siedzicie tacy spoceni cały dzień?


@NaglyAtakGlazurnika: wchodzę do jacuzzi na ogródku. Jak ty tak możesz mieszkać bez jacuzzi? Co robisz, jak jest gorąco, a chcesz posiedzieć na dworze?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz