Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie, w jaki sposób fuzja i najbliższe działania odbiją się na Lotosie i Orlenie? Jestem w obydwu jeszcze od covidowych dołków, już teraz mógłbym się ewakuować z dużym plusem i właśnie mocno mnie kusi ta opcja gdyż trudno mi oszacować co się stanie. Ktoś liczy że obydwa/któraś z tych spółek pójdzie w dół na skutek tych decyzji? Jeżeli tak to celujecie w to że się odbije czy zupełnie odwrotnie?
#gpw #lotos #orlen
  • 6
@wujtrator: jak na moje to Orlen przejmuje aktywa pgnig i lotos za przysłowiowa złotówkę, i to jest na plus dla akcjonariuszy Orlenu. Widać ze chcą z niego zrobić koncern na dużą skale który będzie działać w wschodniej/centralnej Europie, a z takim graczem tez juz będą się liczyć inni gracze rynku światowego. Będzie coś w rodzaju totalu lub shellu. Tak na szybko look na biznes radar i suma aktywów 46,2 (pgnig) +
nizszy koszt obrotu kontraktami


@dupasmoka: no to już zależy jakimi i gdzie (są w ogóle s Polsce kontrakty na akcje oprócz cfd?).

Z dywidendą chyba się mylisz. Posiadanie pozycji krótkiej przed odciciem dywidendy byłoby pewnym zarobkiem, dlatego z tego co widzę, na cfd jak masz pozycję krótka, to zabierają ci wartość dywidendy w momencie odcięcia.