Wpis z mikrobloga

Oho już się zaczęło straszenie emigracją. Hurr jakim prawem mam płacić na zus adekwatnie do moich zarobków i płacić podatki Durr. No i pokażcie Panowie na mapce gdzie pojedziecie xD Może do Estonii? Europejczycy schrodingera. Jak trzeba się gardłować jak to bardzo jesteście jak populacja zachodu to pierwsi, ale wprowadź standardy cywilizacyjne jak na zachodzie, to już jest bida. Jeszcze to wszystko spod palca osób, które gardłowały wydatkami na służbę zdrowia, ale no kto to widział, że JA byt samodzielny bez żadnego kontaktu z tkanką społeczną miał na służbę zdrowia się zrzucić.

#neuropa #polityka #bekazlibka
MKULTRA - Oho już się zaczęło straszenie emigracją. Hurr jakim prawem mam płacić na z...

źródło: comment_1621062056nCDL6Bp0L3hpjs3kgiCcjM.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
@Siddartha: a jakie pomysły na poprawę usług publicznych bez podnoszenia podatków? I gdzie się będzie opłacało żyć? Pewnie w jakiejś tajlandii czy innych egzotycznych trzeciego świata, spoko chcesz jedź, ale sprowadzanie do opłacalności życia w tym kontekście brzmi śmiesznie.
  • Odpowiedz
  • 1
@MKULTRA W statystyce cen wynajmu i kosztów zycia nie jest uwzględnioma wysokość zarobków. Więc nie ma to wartości porównawczej w przypadku oceny poziomu życia.

Podatki też są złudne, bo czym innym jest odebranie biedakowi 50 proc. a bogatemu 75 proc. (vide wdowi grosz). Choć oczywiście nie usprawiedliwiam progresji, tutaj tylko piszę, jak porównanie może być złudne.
  • Odpowiedz
@Halbr: to jest polemika do wpisów programistów 15k, więc pewnie zarobki są constant i nie różnią się one zbytnio między Polską a zachodem w tym sektorze. Zakładanie, że jako emigrant z Polski znajdziesz podobne stanowiko jak masz teraz, jest bardzo naiwne. Wykształceni ludzie z dobrym CV jeździli przecież na tzw. zmywak.
  • Odpowiedz
  • 1
@MKULTRA Rozumiem, ale to jednak ludzie nogami głosują. Znam wielu wykształconych i niewykształconych, ktory wybrali zachod. Natomiast ludzi z zachodu, ktorzy wybrali Polskę jakieś śladowe liczby.
  • Odpowiedz