Wpis z mikrobloga

Miałem w tym roku zakładać JDG na ryczałcie 8.5% i pracując na etacie więc płacił bym tylko składkę zdrowotną... Dużo podatków by nie było ale po nowej akcji pisu mam szczęście że nie zrobiłem tego wcześniej bo bym się wkopal niemiłosiernie...myślałem także nad spółką ale mówiłem sobie ze pierwszy biznes to nie będę skakał na głęboką wodę... Teraz jestem już zdecydowanie przekonany co do spółki zoo.
#firma
#biznes
#nowylad
  • 11
@azurri: no po nowej akcji pisu to jdg już nie ma prawie korzyści... W spółce nie musisz zusu i innych gówno opłat płacić jeśli jest 2 wspólników. Możesz nawet mamę wziąć na spolnika. Księgowość droższa trochę bo trzeba pełna robić ale w tym wypadku i tak się opłaca co do jdg... Cit tylko 9%, pełno bezpieczeństwo bo nie odpowiadasz praktycznie za błędy spółki. W JDG mogą Ci urzędasy zrobić wszystko i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam_makowski_dev: ale 9% masz na dochód spółki a jak chcesz ten dochód wypłacić to masz normalny podatek. Księgowość od 500 a nie 150.
Do tej pory na JDG wystarczyło wydać 60zl/miesiąc jak miałeś etat i księgowość 150 lub samemu za darmo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam_makowski_dev: chodzi o to że jak spółka na dochód to opłaci 9%. Jak wplacasz dywidendę że spółki to płatność 19% czyli masz 19%+9%

Oczywiście w małych spółkach robi się to przez zatrudnienie, wypłata(wynagrodzenie) jest kosztem więc nie płacisz od tego co wyplacasz tych 9% ale od tej wypłacanej kwoty masz te same zasady( podatek dochodowy i składka zdrowotna)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adam_makowski_dev: niektórzy robili wypłate ze spółki też przez np działaność na ryczałcie np mała firma budowlana która ma 5%, ale teraz będzie to pewnie 5%+9% więc nie będzie się już prawie opłacało wstawiać słupa z którym się trzeba podzielić
@zibizz1: no właśnie mało kto robi to przez dywidendę. Można jeszcze wrzucić samochód swój na wynajem spółce np, wynająć jakieś pomieszczenie czy biuro. Sporo się tego znajdzie ale trzeba kombinować. Utrudniają życie jak zawsze, aby to potrafią... Już nie wiem jakiego rozwiązania szukać... Muszę się dobrze zastanowić.