Wpis z mikrobloga

@nowywinternetach: Ale jest na zimno, tak? To dosyc prosto u dentysty sprawdzic - chlorek etylu i przykladamy kolejno do zebow, ten ktory bedzie winny to dodatkowo test przez opukiwanie, poka to swoje zdjecie na priw
@SkrytyZolw: Tylko wypełnienie i nie jakieś bardzo głębokie. A jeśli to siódemka a nie szóstka bo może źle odczuwam to wydawało mi się, że 8 rosnąca bokiem go jakoś dziwnie pchała tak, że że go zniszczyła. Zrobię te zdjęcie boczne celowane w styczne 6-7 jeszcze.
@nowywinternetach: To w takim razie może trzeba dopasować wypełnienie? Sama ostatnio chodziłam z bolącym zębem, nie mieliśmy pomysłu co z nim jest i koniec końców okazało się, że miałam zrobione zbyt duże wypełnienie, które doprowadzało do ucisku sąsiadujących zębów. Przypiłowanie stycznej rozwiązało problem.
@SkrytyZolw: mi jedna dentystka opowiedziała kiedyś historię, że bolał ją ząb i kazała koleżance zrobić w tym zębie kanałówkę, a po fakcie okazało się, że to jednak ząb obok bolał ( ͡° ͜ʖ ͡°) historyjka autentyk, wprost z ust pani stomatolog
@SkrytyZolw: Kolega co tu się wypowiadał powiedział, że ani lekarka naocznie ani pantomogram nie przydały się do tego, żeby zdiagnozować, że ząb gnił przewlekle mu od środka (jakieś zapalenie?). I przez to ząb mu latami reagował źle na zimne, potem dopiero doszło ciepło i na gryzienie, aż kanałówka. To w ogóle możliwe żeby tego nie zauważyć nijak?