Wpis z mikrobloga

Siema Mireczki!
Jak dostać się do roboty na statku, jako marynarz itp.??
Nie musi być to nie wiadomo jaka zajebista posada ale po prostu chciałbym uciec z obecnego miejsca zamieszkania, doświadczyć czegoś nowego i tak po luźnym rozmyślaniu, stwierdziłem, że bardzo chciałbym zaznać pracy na morzu.
Nie mam specjalnie nikogo bliskiego, więc praca taka nie stanowiłaby żadnego kłopotu. Jestem wolny jak ptak.
Sam mam 20lat i wykształcenie średnie + dobrze ogarniam angielski, jednak nigdy nie byłem jakimś prymusem ścisłowcem, dlatego też szukam możliwie najszybszej drogi bez konieczności kończenia jakiejś akademii morskiej. Szczególnie, że niekoniecznie wiążę z tym całe życie.
Zdrówko i dzięki za wszelkie wskazówki ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#morze #zeglarstwo #marynarz #praca
  • 17
To co kolega wyżej powiedział, plus pierdyliard kursów potwierdzających że umiesz zawiązać buty i wiesz że woda jest mokra, których wymagają armatorzy, wszystko to kosztuje a jeśli nie wiążesz z tym przyszłości i nie planujesz wyrobić oficera na akademii albo przez kursy (o których słyszałem że są szybsze ale trzeba też sporo siana wydać) to raczej nie polecam się w to pchać.
Ja jestem teraz przed pierwszym rejsem, 3 miesiące opóźnienia bo
Jeszcze dodam że jak byś jednak myślał o studiach, to na najlepszym uniwersytecie morskim w Polsce na wydziale mechanicznym żeby #!$%@?ć to trzeba chyba chcieć, też orłem z matmy nie byłem i poza warunkiem z fizy na I semie (swoją drogą zaspałem na poprawę więc się nie liczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to jakoś udawało mi się wszystko zdawać.
@mular1337 co ma covid niby do tego, statki i tak pływają, co najwyżej łatwiej znaleźć pracę bo coraz się okazuje że ktoś ma pozytywny, ofert jest w #!$%@?

@kemrutnyz zrobić podstawowe kursy, potem często już armator za wszytsko płaci (nawet kadetom), 2 msc za kadeta i biorą już jako OS za niezły jak na polskie warunki hajs (chociaż od postpżmowskich dziadkow usłyszysz tylko że kurła nie warto bo w biedrze masz lepszy
@4WgH: Może i pływają, ale pływać mogą i bez kadeta, z tego co widzę po sobie i kolegach ze studiów to w poprzednich latach łatwiej było się załapać niż teraz, czy to wina covida, szukania oszczędności czy po prostu pecha, nie wiem.
Nie wiem jak z pokładem ale z 2 miesięcznym doświadczeniem szło się złapać na motorka, w tym roku to nierealne chyba że na wielkim farcie.
@mular1337 no mój i wiele innych nie może bez kadeta bo musi być określona liczba osób na pokładzie, a trudno o większą oszczędność niż płacenie kadetowi 1/3 tego co OSowi jak obaj robią to samo
Ale z motorkiem się zgodzę - wiele kolegów szukało na mtm i co najwyżej szli za oilera
no mój i wiele innych nie może bez kadeta bo musi być określona liczba osób na pokładzie, a trudno o większą oszczędność niż płacenie kadetowi 1/3 tego co OSowi jak obaj robią to samo

Ale z motorkiem się zgodzę - wiele kolegów szukało na mtm i co najwyżej szli za oilera


@4WgH: nie widziałem nigdy safety manning certificate z wymaganym stanowiskiem praktykanta. Tu nie chodzi o określoną ilość osób na statku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@4WgH: jak ma być 2xOS to musi być OS nie kadet. Może być kadetem ale na crew list musi być wpisany OS bez wyjątku. Tak jak na certyfikacie tak na crew liście. Nie może być inaczej z prostego powodu - (pomijając seaworthy) ubezpieczenie.