Wpis z mikrobloga

@teraz-bitu: jeśli zarobisz minimalna krajowa W Niemczech to też klepiesz biedę człowieku

Z tym, że mniej ty siefow-cwaniakow którzy płacą minimalna w przeciwieństwie do polszy. Przykładowo mój szef który płaci nam godne pieniądze, ma oddziały w 6 miejscach w dwóch bundeslandach nie jeździ X6 albo S klasa jak w Polsce tylko kilkuletnia Kią ¯\_(ツ)_/¯
@teraz-bitu Ale wy nie płaczecie o siłę nabywczą tylko właśnie jak to wasz państwo grabi. Ci co najgłośniej krzyczą o grabieży nie mają bladego pojęcia ile by zapłacili w Niemczech czy we Francji.
@cyjannn Będziesz, gdybyś miał uciec to już dawno byś to zrobił. Wyjedziesz to i tak zapłacisz tam więcej, do tego będziesz żył z łatką wiecznego auslandera :)
@erni13: lepszy nfz, lepsza insfasrtukture, lepsza emeryture, lepsze obywatelstwo, lepsze mozliwosci rozwoju, latwiejsze warunki rozwijania biznesu, lepsze dofinansowania inwestycji. Moge wymieniac godzinami
@cyjannn: O służbie zdrowia już mówiłem

A reszta to niezłe ogólniki XD Na czym polega np lepsza możliwość rozwoju w Niemczech? Na tym, że jeśli chcesz się przebranżowić to urząd pracy wysyła cię na 3 letni ausbildung z zarobkami typu 800 euro brutto miesięcznie?

Mówiliśmy o typowym Hansie i typowym Januszu kolego
@erni13: tutaj bardziej chodzi o to co dostajesz za te podatki w polsce
-lekarz, chcesz bliski termin musisz iść prywatnie
-drogi, chcesz pojechać taką bez dziur, płacisz za autostradę
itd
@erni13: nie mowimy o typowym hansie, tylko o przedsiebiorcach ktorzy sa dociskani w pl. Porownujmy to co ja jako przedsiebiorca dostaje od pl do tego co jest w niemczech. Typowy janusz w pl ma teraz jak w niebie, wszystko mu daja ale tacy jak ja ktorzy to inwestuja szybko stad #!$%@? :)
@Deska_o0: Płatne autostrady masz niemalże w całej Europie byczku. Ale fakt, taka kulczykowa A2 to śmiech na sali

@cyjannn: W poprzednim roku zarejestrowano w Polsce więcej nowych S klas niż np we Francji. Różnica między zarobkami pracowników a szefów w Polsce jest znacznie większa niż w Europie

Ale my nie o tym, czym jest DOKŁADNIE lepsza infrastruktura i możliwości rozwoju dla niemieckich podatników?
Bo o rentach np już powiedziałem jednemu