Wpis z mikrobloga

@sredni_szu: no właśnie raczej są świadomi, że te teorie nie upadną za ich życia (najwyżej ulegną lekkim zmianom) bo są tak trudne do udowodnienia/obalenia.
Co do zabijania to może nie pójdzie aż tak daleko ale to środowisko potrafi dosyć zaciekle bronić swoich teorii. Na przykład o superstrunowcach inni fizycy wypowiadają się mocno pogardliwie i nawzajem. To są, pomimo blyskotliwego umysłu, fanatycy xd
@Wmordejerza5000: błyskotliwy umysł to buzz word. Wiele jest rodzajów inteligencji i gdyby posiadanie którejkolwiek z nich wykluczało religijność to w środowiskach naukowych byliby sami ateiści. Z moich obserwacji natomiast wynika, że odsetek ludzi wierzących w jakąś formę Boga w środowiskach akademickich związanych z naukami ścisłymi jest wyższy niż w reszcie społeczeństwa więc to raczej nie kwestia blyskotliwosci a przynajmniej nie tej 'matematycznej'.
@ZdeformowanyKreciRyj: @Beesly: no właśnie nie bardzo.
Ty nie jesteś żydem sprzed 2 tysiący lat by dobrze zrozumieć cała Biblię, tylko nosaczem ad 2021
Żeby dobrze zrozumieć jakiś dokument, czy inną Biblię, trza go dobrze interpretowac i poddać krytyce jak to robia historycy. Dopiero jak zrozumiesz kontekst dokumentu, do kogo był pisany, dlaczego, sytuację w miejscu powstania dokumentu, społeczeństwo danego obszaru, zwłaszcza jeśli jest ci odległe czasowo i terytorialnie, jego kulturę,
@maxoutday: @13czarnychkotow: ogólnie to beka ale jestem troche autystyczny (to nie jest ten autyzm autyzm ale mocno opieram się na logice, mam stonowane emocje, jak czegoś nie rozumiem to nie rozumiem i ciężko mi się tym pogodzić itp). Tak się składa że się dobrze uczyłem i do dzisiaj pamiętam "pytania dzieci" na lekcji katehezy ze szkoły podstawowej które sprawiały że pseudo hasła których nas uczono. Oczywiście odpowiedzi wymijające. A jak