Wpis z mikrobloga

#ssri #depresja #paroksetyna W sobotę rano wziąłem leki (Arketis), w nocy #!$%@?łem alko. W niedzielę na kacu pominąłem dawkę leku. Wieczorem zacząłem odczuwać takie dziwne uczucie w głowie, jakby szło przez kręgosłup jeszcze do rąk. Takie "strzały" jakby się coś zacinało xD Nie wiem jak to opisać lepiej. Dziś rano przyjąłem już normalnie dawkę leku ale to uczucie się utrzymuje. WTF?
  • 9
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: brain zapsy. Za kilkanaście godzin powinno się uspokoić.

Jeśli się bierzesz za takie leki to czytaj podstawowe informacje w necie. No i nie pij alko. Nie wygląda mi to na porządne podejście do leczenia. Zastanów się po co ci one w takim razie.
  • Odpowiedz
@factoryoffaith_: Nie piłem prawie rok. Lekarz powiedział, żeby w wyjątkowych sytuacjach alkoholowych pominąć dawkę leku. Za chwilę rozpoczynam odstawienie. Nie oceniaj tak pochopnie ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Co to są te brain zapsy? Brak konkretnych informacji w internecie
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: do końca nie wiadomo czym są brain zapsy. https://www.medicalnewstoday.com/articles/brain-zaps Myślałam, że dopiero zaczynasz, bo brain zapsy to popularny temat około SSRI.
Dziwi mnie, że kazał pominąć dawkę - z dwojga złego lepiej chyba utrzymać ciągłość. W wyjątkowych sytuacjach można się napić małej ilości, a napisałeś '#!$%@?łem alko' :P

Odstawiaj bardzo powoli. Też brałam paro (20mg) i odstawiałam tak:
- naprzemiennie co drugi dzień: 100% i 75%;
- 75% codziennie;
-
  • Odpowiedz
@pijanypowietrzem: tak po prawdzie to lepiej nie pomijać dawki jak się pije tylko pić mniej niż zazwyczaj. A te strzały to skutki odstawienia leku, jakbyś nic nie pił i nie wziął dawki to miałbyś tak samo.
  • Odpowiedz