Wpis z mikrobloga

Jeśli Hamas nazywacie terrorystami to jak nazwiecie polskie podziemie działające w czasie okupacji, które organizowało zamachy na przedstawicieli władz III Rzeszy na terenie min. Warszawy?

Terroryści z AK, podchodząc do tego w sposób racjonalny AK też miało jakieś magazynie broni podobnie jak Hamas, też to była tylko grupa osób nie całe społeczeństwo podobnie jak Hamas, działania AK też doprowadzały do śmierci cywili nawet po swojej stronie podobnie jak w hamasie

W Niemczech też istniało przekonanie że AK to bandyci z lasu tak samo jak w Izraelu istnieje przekonanie że Hamas to bandyci i terroryści

Dla mnie AK jak i Hamas w jednym przypadku walczyli w drugim walczą z okupantem który zabija ich dzieci, matki,siostry i braci, który bombarduje ich domy, szkoły, szpitale

#izrael
  • 38
@printHelloWorld: W pełni rozumie twój brak wiedzy związanej z tematem z którego wynika twój post, po pierwsze Hamas od AK odróżnia źródło ich terroryzmu które jest religijne nie tylko terytorialne, fanatyzm religijny ma to do siebie że bardzo mocno angażuje się w terroryzm międzynarodowy i przyzwolenie na takie działania prędzej czy później odbije się również na naszym życiu co hamas pokazywał już w swojej historii, kolejną sprawą jest przynależność terytorialna kotła
Oczywiscie że wolność, tylko pytanie co z ta wolnoscia zrobia?


@Adam_Bin: rozumiem co możesz mieć na myśli, ale jestem ciekaw czy widzisz, że w gruncie rzeczy ta wypowiedź nie brzmi najsensowniej. Chyba ciężko pogodzić poparcie dla wolności z zastrzeżeniem, że w ramach tej wolności ktoś ma zrobić to co chcesz, bo te dwie postawy się wzajemnie wykluczają.
@Adam_Bin:

Jesli wynikem ich dzialan bedzie szerzacy się islamski terroryzm, beda sie wysadzac zabijajac niewinnych ludzi w Londynie i Paryzu a ich celem bedzie ogolnoswiatowy kalifat, to tak - jest to moja sprawa.


podaj mi jeden jedyny przykład w którym ktoś. Hamasu wysadził się w powietrze w Londynie, Paryżu. To są szyici nie sunnici !! Daj mi jeden przykład w którym ktoś z Hamasu zabijał nie winnych ludzi w Paryżu, Londynie,
@Nerax123: daj jeden przykład bez szukania w google kiedy Hamas wysadzał się w powietrze, kiedy zabijał niewinnych ludzi, jeden jedyny przykład. Czy ty w tym konflikcie słyszałeś coś o religii w sensie stworzenia jakiegoś kalifatu bo pisesz E kontekst wojny jest nie tylko terytorialnyc ale tez religijny, daj linka
@Adam_Bin: Myślę. że paradoks sprowadza się tylko i wyłącznie do tego, że czasem jakoś dziwnie rozumiemy pojęcie wolności i zdarza nam się nazywać tak coś, co nią nie jest. Ja nie mówię nigdzie, że w twojej postawie jest coś złego, czy coś. Nie musisz mi się z niej tłumaczyć. Być może to nawet słuszne podejście, ale to nieistotne, bo mówiłem tylko i wyłącznie o tym, że ciężko pogodzić postawę dopuszczającą wprowadzanie
@Adam_Bin: odpowiedz mi na pytanie , Hamas istnieje od roku 1987 gdzie wysadzali się w powietrze, komu obcinali głowy, ile samolotów wysadzili podczas lotu, ile ludzi rozstrzelali? Ile budynków wieżowców zburzyli na terenie Izraela

Prytacasz fragmenty które są zbiorem sloganu Isis i Hamasu chłopie xD