Wpis z mikrobloga

#pfr #tarczafinansowa #rzad #pis

To jest jawne dymanie w dupsko. Wiem to od dawna i czuję w kościach codziennie jak mnie to antyludzkie państwo rypie w dupsko, ale dzisiaj przekonałem się jeszcze bardziej boleśnie.

Prowadzę firmę w 100% legalnie, przynajmniej staram się, aby tak było bo wiadomo jakie jest u nas #!$%@? prawo. Wszystko wbijane na kasę fiskalną, rozliczane, VAT płacony od każdej sprzedaży, etc. Cała moja konkurencja wywala #!$%@? na legalność i kasę chowa w szafie dla okazjonalnych klientów. Fakturę wystawiają od wielkiego dzwona, aby zachować pozory legalności.

W czasie pandemii moja firma wyhamowała o 50% z zamówieniami. Wziąłem #!$%@?ą tarczę tylko dlatego, aby nie utracić konkurencyjności bo cała moja konkurencja się o nią starała i znając ich kombinatorykę pomyślałem, że ją wezmą, a konsekwencjami będą się martwili później. Okazało się, że moja konkurencja też dostała identyczne kwoty jak ja. Bo zatrudniali oficjalnie tyle samo ludzi co ja. #!$%@? tam z oficjalnych przychodem.

Dzisiaj składam wniosek o umorzenie. I przez to, że uczciwie wbijałem wszystko na kasę, starałem się firmę utrzymać, realizować każde zamówienia to mam do zwrotu 60% środków. Cała moja konkurencja dostała 100% umorzenia bo wykazali #!$%@? stratę! Chodzą i chwalą się wśród znajomych jak to #!$%@? państwo.

Nie dosyć, że zarobiłem mniej bo w podatkach legalnie oddaję połowę dochodu to jeszcze #!$%@? muszę zwrócić pół tarczy! Oni #!$%@? na czarnucha i zatrzymają 100% kasy.

NO JA #!$%@?Ę! BRAWO! Róbcie kolejne mechanizmy wspierania patoli!
nadmuchane_jaja - #pfr #tarczafinansowa #rzad #pis

To jest jawne dymanie w dupsko....

źródło: comment_1621416282SdaQLYsu0xs0pvSS0Za0gh.jpg

Pobierz
  • 3
@nadmuchane_jaja: Ale Ty też dostałeś wsparcie, więc Ciebie też mamy włączyć do "patoli"? Wiadomo było od początku jakie są zasady przyznawania pomocy. Typowy #!$%@? prowadzącego działalność - konkurencja działa "na dziko", ja mam pod górkę. Oczywiście, że tak jest i ja to rozumiem. Tyle, że sami do tego doprowadziliśmy przez całe lata kombinowania i oszukiwania. A teraz, kiedy nieporadnie urzędy zaczynają egzekwować przepisy i nakładają mandaty, domiary, zabierają majątki, to podnosi