Wpis z mikrobloga

jeszcze jeden głos w dyskusji dotyczącej zmian podatkowych będących częścią Nowego Ładu proponowanego przez partię rządzącą. ten głos jednak jest zupełnie inny od tych jakie słychać w większości i zdaje się te rozwiązania pochwalać.

chciałbym Wam przedstawić wywiad, jakiego udzielił niedawno doktor Sawulski w temacie zmian podatkowych jakie są nam szykowane.

ja uważam rozumowanie doktora Sawulskiego za co najmniej dziwne, bo opierające się jedynie na porównywaniu procentowaych obciążeń pracy, a nie biorące pod uwagę tego, że wysoka baza (pensji zachodnich) powoduje że ktoś kto tam płaci podatki nawet po odciągnięciu mu podobnej części pieniędzy i tak jest w stanie więcej sobie kupić.

a koszty życia w Europie zachodniej i w Polsce zbliżają się do siebie. czy Polska chce przyciągnąć w przyszłości imigrantów (na stałe, nie na kilka lat by wyrobić sobie bezterminowe pozwolenie na pracę w UE i móc jechać dalej)?

#polska #finanse #ekonomia #gospodarka #podatki #nowylad #neuropa #4konserwy

w miarę możliwości proszę o nie zakopywanie, ale podzielenie się uwagami odnośnie przemyśleń doktora Sawulskiego. uważacie że gość ma rację? a może jednak uważacie (podobnie do mnie) że w jego rozumowaniu jest błąd?

zapraszam do dyskusji pod znaleziskiem:

https://www.wykop.pl/link/6113039/polski-lad-dorzynanie-klasy-sredniej-to-jest-dla-mnie-bardzo-zaskakujace/