Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 479
#neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #antykapitalizm #gospodarka

OHUI

Polecam przeczytać ten stek bzdur, bo tych kwiatków jest tam więcej.

Ale jest jeszcze jeden, mało znany powód, dlaczego osoby z pensją ponad 8 tysięcy na rękę płaczą, jakby im ktoś tynk jeść kazał. Chodzi o rozrzutność. Tak, mówiąc popularnym językiem, o „rozpieprzanie pieniędzy na głupoty”. Otóż klasa średnia jest o wiele bardziej rozrzutna od klasy ludowej. A jeśli spojrzymy na odsetek rozpieprzanych pieniążków, być może nawet bardziej niż klasa najbogatszych.

Internet pełen jest zdjęć i śmieszków o stosach kupowanych książek, dziesiątkach par butów, kolejnych zwrotach do Zalando i coraz częstszych kolejkach do paczkomatów. Najazdy na promocje w galeriach handlowych, gierki komputerowe kupowane na zapas, chociaż przez rok się do nich nie zajrzy. Chodzenie przez 2–3 sezony w tych samych butach wydaje się podejrzane. Gadżetomania ze smartwatchami i po kilka komputerów w domu. Dodatkowo wypady na miasto, jeśli tylko się da, lub ciągłe zamawianie papu do domku.


https://krytykapolityczna.pl/kraj/klasie-sredniej-trzeba-zagladac-do-portfela
N.....t - #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #antykapitalizm #gospodark...

źródło: comment_16214438776H2BOdaBPVm6N1msyOScbw.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
@Neubert: oni tylko chcą jachtowe dla miliarderów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kozackikozak:
O przyjacielu, tak bardzo to xD

Lewica tak bardzo #!$%@? jak to trzeba opodatkować najbogatszych, że Lewandowski ma zegarek o wartości mieszkania a Bezos to, nawet szkoda gadać.
A w praktyce po dupie podatkiem dostaje typ któremu udało się doczołgać do jakiegoś europejskiego minimum.
  • Odpowiedz
@Neubert: cudowny artykuł, wygląda jak satyra. Jest pochodzenie klasowe (reprezentowany przez przykład dziecka szwaczki i lekarki), totna zarzutów że klasa średnia jest durna, rozrzutna, nic nie zarabia i tylko na twitterach siedzą hipokryci od ciężkiej pracy.

Zauważmy, że oto mamy osobę zarabiającą 7500 zł brutto, której wynagrodzenie spadnie o całe 57 zł. Ba, osoba zarabiająca 10 tysięcy zł brutto dostanie na rękę 282 zł mniej. A osoba zarabiająca 12 tysięcy zł
  • Odpowiedz
@Neubert: Od początku o tym mówiłem i wkurzało mnie pobłażliwe traktowanie tych #!$%@?ów. Ekonomicznie to większe dno od PiSu, który jest populistyczny ale jednak nie jest bandą fanatyków i próbuje zawsze robić tak by był jak największy rozgłos jednocześnie najmniejszym kosztem. Jeżeli chodzi o państwo prawa to niejednokrotnie gdy lewicowi populiści rzucali jakimiś gówno pomysłami niezgodnymi z prawem unijnym czy Konstytucją to tak samo ignorowali wszelkie zarzuty.

Banda popapranych fanatyków która
  • Odpowiedz
@Neubert: Jak będę chciał to mogę codziennie kupować nową książkę i jej nie czytać albo kupić nowe ubranie i go nie nosić, co oni mają do tego jak ja wydaję pieniądze?
  • Odpowiedz
@Neubert:
:-) Nie rozumiem tych pretensji do klasy średniej. To chyba dobrze, że jest rozrzutna, nie? Z perspektywy autora tego... czegoś im więcej wydają tym mniej mają pieniędzy. A przecież o to chodzi, żeby wszyscy mieli gówno, byle po równo! Może oni też chcą być klasą ludową, a to wydawanie to z tęsknoty za biedą? ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Neubert: #!$%@? kogo obchodzi na co i gdzie wydaje moje zarobione pieniądze. Nie ważne czy to 5, 8 czy 30k. Jeśli pracuje uczciwie, doszedłem do tego ciężka nauką i wyrzeczeniami to dlaczego jeszcze jakies darmozjady mają się na mnie ślizgać
  • Odpowiedz
@Neubert: w tym, że ludzie #!$%@?ą kasę na głupoty.

Polska tradycja "zastaw się, a postaw się" pokutuje do dziś. W dodatku jest podkręcona internetami i tysiącami fotek szczęśliwych znajomych na plaży, albo przy śniadaniu, które przygotowywali chyba ze 2 godziny i chui wie czego jeszcze. Skromność i oszczędność nie jest w modzie.
  • Odpowiedz
@Neubert: Gdybyś ktoś mi rok temu powiedział, że nie jest możliwe odczuwanie w stosunku do kogoś większego obrzydzenia niż do pisowców albo konfederatów to bym go wyśmiał. A jednak miałby rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą to jest naprawdę przerażające jak nisko upadła lewica.
  • Odpowiedz