Wpis z mikrobloga

@bielaxos sam rozmiar ramy to nie wszystko bo w grę wchodzi cała geometria, jak jest za duża/za mała to można skorygować np zmianą mostka.
Inna sprawa, że kiedyś klepali jaguary, waganty i inne kozy w jednym rozmiarze i ludzie jeździli. Moim zdaniem lepiej ciut za mała niż ciut za duża, ale najlepiej samemu się przejechać.
@Bielaxos @Sledzik_i_salatka: jak ktoś się waha to wziąć mniejsza. Ja mam doświadczenie z 2 szosowkami. Wysoki nie jestem, wzrost zbliżony, a pierwszy rower rama 54. Zrobiłem na nim tysiące km i jakoś dało radę. Teraz mam na ramie 52. Jest nieco bardziej komfortowo ale następna brałbym 51. :) Myślę że byłoby idealnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bielaxos: przy tym wzroście łapiesz się w 52 i 54. Wszystko zależne od producenta i geometri, której się trzyma. Mam 54 przy identycznym wzroście i przekroku 81cm. Przejechałem gdzieś 12kkm i następnym razem brałbym mniejszy, chociaż 54 też nie było złe ale chciałem być bardziej "pro" i uciąłem rurę sterową, w taki sposób że zostało mi obecnie mało możliwości regulacji.
@Bielaxos: Może ale nie musi. Możesz czuć się na nim dobrze po zmianie np mostka lub innego podzespołu. Rowery da się dopasować i jeśli jesteś na granicy to oba będą CI pasować. Kwestia zabawy w ustawianie wszystkiego.
@Bielaxos: bierzesz ksiazkę, wkładasz między nogi i stajesz bez butow pod sciana.
Ksiazka ma lekko uciskać krocze i byc prostopadle do sciany (opierac sie cala krawedzia o sciane, żeby miała poziom). Mierzysz od ziemi do górnej krawędzi ksiązki.
Prosto mowiac, od ziemi do krocza.
Czy rama 53cm będzie w rowerze szosowym pasować do wzrostu 173cm ?


@Bielaxos: Niektórzy producenci ten wymiar podają jako rurę podsiodłową to się upewnij co te centymetry oznaczają.
@bejt: Niestety do wyboru nam tylko 50 lub 53, sklepy w okolice (około 15) obdzwonilem nie maja praktycznie nic, został jedynie ten romet i tak się wlasnie zastanawiam