Wpis z mikrobloga

@rafxyz44: Patryczek to pożyteczny idiota, może nawet wierzyć w Kaynesa. Takich Obajtkow jak on trzeba w tym systemie i ustrój ich foruje, świetne słupy.
@siepan: co do Bosaka mam zadanie, że jest doskonale wyszkolonym politykiem, który teraz nawet się marnuje a w ustroju wolnorynkowym byłby zbędny jako polityk ale pewnie świetnie odnalazłby się jako np Account executive, sprzedawca. To nie jest zły człowiek
@rafxyz44: No to jest już dzban wysokiej klasy. Polacy mogą się przebranżowić, moja firma działa w 3 skrajnie różnych branżach i skasowali mi na pol roku wszystkie z nich.
Bo resume ma lepsze niż połowa polskich posłów i to odejmując państwowe stanowiska.


@rakiwo A co po odjęciu państwowych stanowisk zostaje? Stowarzyszenie studenckie? XD
@Halbr: Absolwent prawa, + założyciel i prezes stowarzyszenia. Niedużo, ale jako absolwent studiów, pamiętam, że większość wykładowców poza studiami nie miało nic więcej.
@rakiwo Stowarzyszenia studenckiego xddd
Też jestem absolwentem prawa i to po niebo lepszym wydziale niż UMCS-owski. Nawet pracowałem w sektorze prywatnym w trakcie studiów i po nich. A jakoś telefony z ministerstw się nie rozdzwoniły. Cóż może po prostu się nie kumałem się z partią.

Bo przestańmy udawać, że to z partią nie ma nic wspólnego, a ten gość ma wyjątkowe CV. Ja się z jego wyglądu nie śmieje, ani z wieku.
@Halbr: Ej ale ja czy gdzieś twierdze, że jest zajebistym fachowcem? Porównaj go chociażby z Petru, jak odejmiesz państwowe stanowiska to wygląda podobnie.
@rakiwo Ale po co mi go porównać z Petru. Napisałeś, że jego CV po odjęciu państwowych stanowisk wygląda lepiej niż większości posłów. To zapytałem co w tym CV się wybija ponad przeciętność, gdy te publiczne stanowiska odejmiemy.
no właśnie nic, ale też nie ma nic wykluczającego i o to chodzi. Typ jest traktowany jak "przydupas" bo wyglada jak 18latek i tylko tyle.


@rakiwo Ja powiem więcej, praca na państwowce też na pewno jest kształcąca i rozwija. Tyle, że jak pisałem wyżej - moi wymarzeni ministrowie i wiceministrowie mają bardziej 'eksperckie' doświadczenie i wykształcenie.

Ale życzę mu, żeby się rozwijał, kształcił i nie stał się zwyklym partyjnym politykiem jakich pełno.
że taki gość jest/był w rządzie i gada tego typu rzeczy


@Need: Jako podsekretarz stanu. To jeszcze niedawno bylo stanowisko niepolityczne, byli tacy co dekady pracowili w ministerstwach niezaleznie od rzadu, to sekretarze i podsekretarze stanu faktycznie robili robote, ministrowie i viceministrowie to byli w wiekszosci partyjniacy bez wiedzy, ani nawet wladzy.

To wlasnie o pensji na tych stanowiskach mowila Bienkowska w swojej slynnej wypowiedzi.
Porównaj go chociażby z Petru, jak odejmiesz państwowe stanowiska to wygląda podobnie.


@rakiwo aż mi się przypomniało i sprawdziłem.

Za wiki:
W latach 2001–2004 był zatrudniony jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym[6], gdzie zajmował się reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym[11]. Później do 2008 zajmował stanowisko głównego ekonomisty w Banku BPH, a następnie pracował na stanowisku dyrektora banku ds. strategii i głównego ekonomisty w BRE Banku[2][11] oraz