Wpis z mikrobloga

Mirki, planuje zakup monitoringu do domu. Potrzebuję 6 kamer zewnętrznych + rejestrator + switch PoE. Zastanawia mnie czy powinienem iść w dedykowany rejestrator (Dahua albo Hikvision), czy lepiej wziąć QNAP / Synology? Plus NAS jest taki, że wezmę sobie go na fakturę więc finalnie wyjdzie mnie trochę taniej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na każdą kamerę (PoE) planuję wydać jakieś 500-600zł brutto. #cctv #monitoring #komputery #qnap #dahua #synology #siecikomputerowe
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bgkce: w synology (qnap pewno tez) musisz zakupić dodatkowo licencję na kamery powyżej 3 sztuki. Ja mam na synology dwie kamery i nie działa to tak sprawnie jak na rejestratorze. Także przy 6 sztukach jak zrobisz na NAS to będziesz tylko się #!$%@?ł.
@Strigiformes qnap oferuje licencje do 8 kamer za friko (QVR PRO Free).
@korni007 nie planowałem używać NAS do niczego poza samym monitoringiem, ale dzięki za sugestię :) dzięki wszystkim za sugestie, chyba zdecyduje się faktycznie na NVR.
@Bgkce: NAS do samego monitoringu to przerost formy. Co do rejestratorów to nie wiem bo sam używam włąsnie NASa QNAP ale do monitoringu jest przy okazji.
Jedyny plus NASa jest taki że dzięki ONVIF można miksować kamery róznych producentów (ale pewnie lesze NVR też to mają).
Co do kamer to sprawdzałem i Dahua i Hikvision i ANNKE i jeszcze cóś tam jeszcze, i o ile Dahua ma dobry ogólny stosunek jakości