Wpis z mikrobloga

Pewien niedouczony chłopiec imieniem @Katsukyun zrobił kłamliwy wpis jakoby Rok 1984 byłby jakimś nawiązaniem do kapitalizmu. Problem w tym, że... była to książka bardzo szczegółowo parodiująca radziecki socjalizm xDDDD

Kiedy zwróciłem na to uwagę ów chłopiec podkulił ogonek i skasował moje komentarze. Jak każdy dobry socjalista ewaporując mnie ze strachu, że ktoś mógłby poznać prawdę burzącą jego kłamliwe narracje.

Czy każdy socjalizm zbudowany jest na kłamstwie, żerowaniu na niewiedzy i zamykaniu ust każdemu przeciwnikowi? Jeśli nawet w takiej mikroskali jak durny post możemy poczuć przedsmak tego, co byśmy otrzymali w totalitarnym, socjalistycznym piekle?

@oczami_kuca @Majku_

#bekazlewactwa #antykapitalizm #libertarianizm #konfederacja #ksiazki
amantadeusz - Pewien niedouczony chłopiec imieniem @Katsukyun zrobił kłamliwy wpis ja...

źródło: comment_1621774038vwt3zaRYjMeiIknOl8lRkk.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
I mój skasowany komentarz punktujący niedouczenie autora:

- Wielki Brat - Stalin

- Goldstein (żydowskie nazwisko) - Trocki (Żyd, oryginalne nazwisko Bronsztejn)

- Zakazana księga Goldsteina - "Prawda o Rosji Sowieckiej" Trockiego

- O'Brain - Beria

- ewaporacja - popularny sposób na usuwanie z archiwów ludzi podpadających władzy

- podział na proli, zewnętrzną i wewnętrzną partię

- strzał w tył głowy - popularna metoda zabójstw w więzieniach NKWD

- nagły moment zmiany
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Czy każdy socjalizm zbudowany jest na kłamstwie, żerowaniu na niewiedzy i zamykaniu ust każdemu przeciwnikowi?


@amantadeusz: ale wiesz, że Orwell był zadeklarowanym socjalistą? Słusznie krytykował ZSRR i ta krytyka wychodziła z jego socjalistycznych ideałów.
Orwell jakby mówi: "ZSRR to nie jest prawdziwy socjalizm". Styki w mózgu spalone?
  • Odpowiedz
@wholesome: Osobiste preferencje autora nie mają tu żadnego znaczenia. Mógł sobie być i patrymonialnym monarchistą. Ważne co w tej książce jest de facto napisane.

A ZSRR oczywiście był prawdziwym socjalizmem i nie ma co do tego żadnej wątpliwości. Życzeniowe myślenie jakiegoś pisarza, wierzącego że następnym razem się uda nie ma tu nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
  • 12
@amantadeusz aj, daleki jestem od powierzchownego oceniania ludzi, np na podstawie nicku na wykopie, ale widząc awatar i nick opa zwyczajnie czułem w kościach, że to jakiś młody łeb, któremu wydało się że zjadł wszystkie rozumy i ktokolwiek twierdzi inaczej, ten nie ma racji ¯_(ツ)_/¯

Porównywanie 1984 do kapitalizmu to kek i xd razem wzięte. W ogóle takie spłycanie tej książki, że to krytyka tylko tego, czy tylko tamtego, trochę słabo świadczy
  • Odpowiedz
aha, czyli wyciągasz wniosek "socjalizm zawsze zły" z książki demokratycznego socjalisty, który krytykował totalitaryzm?


@wholesome: Wyciągam wniosek z nauki. Z ekonomii, z historii, z filozofii. Książka ta po prostu opisuje 'każdy' socjalizm. Niezależnie od tego co tam sobie jej autor prywatnie fantazjował, o jakimś nieistniejącym i niedziałającym 'demokratycznym socjalizmie'.

@szalony_kundel_lenina: Lewaki nie znają podstaw literatury XD Nic dziwnego, że w oczach społeczeństwa jesteście uważani za niziny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
@amantadeusz: typie, mądrzysz się, że wiesz lepiej od autora co miał na myśli; pracuję w kulturze i z kulturą od lat dziecięcych, umrę pewnie z książką (może i orwella właśnie) w ręce

i wiesz co, za nizinę, wśród polskiej inteligencji, uważa się tylko konserwatystów xD
  • Odpowiedz
typie, mądrzysz się, że wiesz lepiej od autora co miał na myśli;


@szalony_kundel_lenina: Miał na myśli krytykę radzieckiego socjalizmu.

pracuję w kulturze i z kulturą od lat dziecięcych,


@szalony_kundel_lenina: #nikogo

i wiesz co, za nizinę, wśród polskiej inteligencji, uważa się tylko konserwatystów xD


@szalony_kundel_lenina: Tych samych konserwatystów, którzy mają koalicję z Lewicą? Ufff, dobrze że nie jestem jednym z nich.

Książka ta po prostu opisuje 'każdy' socjalizm.

idź się
  • Odpowiedz
biorąc pod uwagę fakt, iż nie zrozumiałeś ani dzieła Orwella,


@szalony_kundel_lenina: Nie zrozumiałem faktu, że to de facto historia ówczesnego ZSRR opowiedziana w przystępny sposób dla brytyjskiego czytelnika? Zbieżność nazwisk, systemów politycznych, wydarzeń i postaci historycznych czy nawet drobnych detali radzieckiego życia zupełnie przypadkowa?

Na pewno czytałeś tę książkę? Bo wiesz, sprzątanie kibla w empiku to jeszcze niezupełnie 'praca z kulturą' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Swoją drogą
  • Odpowiedz
A czemu miałbym? Rzadko kiedy kasuje nawet najgłupsze posty socjalistycznych nosaczy. To nie ja obawiam się merytorycznego rozjechania, tak jak niektórzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@amantadeusz: Trochę hipokryzja. Wcześniej usuwałeś każdą moją odpowiedź, bo wrzuciłem cię na czarnolisto. A czemu byłeś na mojej czarnolisto? Wrzuciłem cię tam w monencie, kiedy usunąłeś jedną z moich odpowiedzi xD Od samego początku usuwałeś wpisy które były dla ciebie zagrożeniem.
  • Odpowiedz