Wpis z mikrobloga

Serio nie rozumiesz, że dla osoby wierzącej obraza Boga jest czymś znacznie cięższego kalibru niż obraza nas samych? Jeśli powiem że Twoja matka to #!$%@? to myślę, że zniesiesz to gorzej niż gdybym powiedział, że jesteś #!$%@?.


@surowageneracja: no wszyscy to rozumieją. Tylko dla odmiany dla osoby nie wierzącej obraza drugiego człowieka jest czymś znacznie ważniejszym niż nieistniejący dla niego byt. Ja w ogóle nie chce dyskutować kto ma rację, tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@phild: Serio nie rozumiesz, że dla osoby wierzącej obraza Boga jest czymś znacznie cięższego kalibru niż obraza nas samych? Jeśli powiem że Twoja matka to #!$%@? to myślę, że zniesiesz to gorzej niż gdybym powiedział, że jesteś #!$%@?.


@surowageneracja: Serio nie rozumiesz, że dla osoby niewierzącej obraza jego samego jest czymś znacznie cięższego kalibru niż obraza boga?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phild: ja #!$%@?... Ja na nich głosowałem... Ja #!$%@?...

Ale później widzę lewicę i jednak dało się gorzej xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@surowageneracja: sram na Twojego boga :) jakie klepki w głowie trzeba mieć poprzestawiane aby się o coś takiego obrazić? To tak jakby ktoś źle się wyraził o Harrym Potterze, albo twierdził że Harry Potter jest ważniejszy od niego. 21 wiek a ludzie dalej traktują przekazy religijne dosłownie. Dramat.
  • Odpowiedz
@Knightlord

@surowageneracja: sram na Twojego boga :) jakie klepki w głowie trzeba mieć poprzestawiane aby się o coś takiego obrazić? To tak jakby ktoś źle się wyraził o Harrym Potterze, albo twierdził że Harry Potter jest ważniejszy od niego. 21 wiek a ludzie dalej traktują przekazy religijne dosłownie. Dramat.


Sram na ciebie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pepies: Mam dokładnie tak samo XD Najgorsze jest to że nie widać żadnej alternatywy.... Wybory w 2023 będą ciężkie XD
  • Odpowiedz
@phild: Serio nie rozumiesz


@surowageneracja:

Absurd pojęcia obrazy uczuć religijnych polega na tym, że jeśli uważasz że twoje "uczucia" religijne w jakiś sposób zostały obrażone -- świadczy to o tym, że twoja wiara jest bardzo słaba.

Poziom twojej wiary w istnienie czegoś duchowego, mistycznego, przekraczającego ten materialistyczny widzialny ziemski świat - ten poziom jest wtedy tak słaby, że uważasz że potrzebuje materialnej ochrony przez materialne, materialistyczne instytucje, działające w materialistycznym,
  • Odpowiedz
Absurd pojęcia obrazy uczuć religijnych polega na tym, że jeśli uważasz że twoje "uczucia" religijne w jakiś sposób zostały obrażone -- świadczy to o tym, że twoja wiara jest bardzo słaba.


@spere:

Absurd pojęcia obrazy uczuc religijnych sięga głębiej.

Absurdem samym w sobie jest angażowanie prawa do obrony czegoś co jest tak nieuchwytne i niemierzalne jak uczucia, przy jednoczesnym założeniu, że deklarujacy 'obrazę' faktycznie został urażony, czego nie da się w
  • Odpowiedz