Wpis z mikrobloga

Jaki podkład pod panele laminowane do mieszkania w bloku?
Czy wystarczy zwykły XPS + folia czy warto dopłacić do jakiegoś innego rozwiązania (np. korek)? Zależy mi na jak najlepszym tłumieniu akustycznym (żeby maksymalnie ograniczyć potencjalne słyszenie sąsiadów z dołu ( ͡° ͜ʖ ͡°)).

Panele -> https://1000podlog.pl/panele-podlogowe/8361-panele-podlogowe-aroma-d3328-dab-waniliowy-ac5-10mm-podklad-arbiton-5901940280666.html
Jednakowe panele po całym mieszkaniu, około 50 m. Żeby wyrównać z płytkami w kuchni potrzebuję grubości ok. 3mm.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkania #remontujzwykopem #remont #kiciochpyta #panelepodlogowe
  • 24
@Norskee: liczył mario, a nie ja. ja zdecydowałem się na niego ze względu na szybkość i łatwość instalacji oraz dodatkowe właściwości izolacji termicznej, bo pod moim mieszkaniem jest nieogrzewany garaż. nawet jeśli wyszło 100 zł drożej to jestem zadowolony.
@kapitan_knur: no to mogles policzyc sam bo jak widzisz wychodzi 3 razy drozej XD
A jakie dodatkowe wlasciwosci izolacji? XPS odpowiada za izolacje cieplna, akustyczna i wyrownanie nierownosci, a folia za przenikanie wilgoci

Jakie sa te dodatkowe wlasciwosci?
@kapitan_knur: no wlasnie, to tylko podklad, wiec po co przeplacac 3krotnie. Zamiast przeplacac mozna sobie kupic lepsze panele wtedy i miec faktycznie cos co nie jest tylko 3 razy drozszym podkladem

albo sobie piwsko kupic na robote i tez lepszy z tego uzytek niz przeplacanie za 5 minut czasu ukladania podkladow za 3krotnosc ceny
@kapitan_knur: a moze czytaj dokladniej. Miesiac temu kupowalem xps 5mm za 3.40 razem z folia

Policz jeszcze raz

Co wiecej, 5mm xpsu ktory kupilem sie nie ugina i nie powoduje wylamywania zamkow jak ten ktory poleciles wedlug opinii na stronie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Taryfikatort: IMO na podkładzie, to nie ma co oszczędzać. Jedź do jakiegoś salonu z podłogami, mają tam takie testery, można sobie postukać panele na różnych podkładach. W dodatku jeśli kupisz w jakimś salonie, to ci sprzedadzą z montażem z 8% VATem, to ci praktycznie wyjdzie montaż za darmo i będziesz mógł dopłacić do lepszego podkładu, jakiegoś akustycznego, np. https://www.ceneo.pl/90852446
Jak się decydujesz na inny podkład, to patrz na warunki gwarancji paneli,
@Drmscape2: właśnie dlatego pytam czy ktoś ma jakieś sprawdzone i przetestowane rozwiązanie (trochę dłużej niż postukanie w panel :P). Montować zamierzam sam i nie wydaje mi się, żeby różnica w VAT'cie wystarczyła na montaż. (potwierdzone przez jeden salon podłóg).

W tym który podesłałeś deklarowana wartość wytłumienia akustycznego jest rzeczywiście nieco wyższa niż w tym, który ja podesłałem z Allegro.
@Drmscape2: bylo mieszkac w budynku ktory jest poprawnie zbudowany z obecnymi standardami i nie przenosi dzwiekow na sciany i by nie bylo problemu. Podklady nawet z NASA juz tutaj nic nie dadza
@Taryfikatort: my się zdecydowaliśmy na podkład QuickStep Silent Walk, ze względu na to, że mamy psa i po kilku dniach stwierdzam, że niebo a ziemia w porównaniu z jakimś najtańszym podkładem, który mieliśmy w poprzednim mieszkaniu.
Ogólnie podkłady bywają drogie, u nas trochę kosztował, ale właśnie chciałam uniknąć hałasu czy to u mnie w mieszkaniu czy też wytłumić hałas, który sami generujemy. No i ten podkład jest już zintegrowany, nie trzeba