Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #kuchnia ostatnio jakiś Mirek pytał się o zestaw noży do 400zl, dostał odp od innego Mirka co i jak, ja tylko napisze że mam trzy cztery noże którymi działam w kuchni od wielu lat, od góry nóż szefa kuchni, chyba, później mix do filetowania schab itp, później nóż za 1 euro z tą zotla rękojescia którym kroiłem kilogramy mięsa czy warzyw a cztery to objwraczka, do marchewki czy ogórków, nie ma co dorabiać ideologii do krojenia, jeden sieka i inny szarpie zębami, co też czasem czynię, bez przesady, a jak już chce się być profesjonalista to kupić mega dobre noze plus te cegły czy kamienie z Japonczykow i ostrzyć szlifowac, przeciętnemu człowiekowi nie jest to potrzebne do życia.
  • 2
nie ma co dorabiać ideologii do krojenia


@Drake1: no najczęściej spotkać się można z tym wśród miłośników nie kuchni, a noży ( ͡º ͜ʖ͡º) Generalnie jakiś Victorinox czy inny Zwilling szefa kuchni, nóż do pieczywa, pikutek, mały nóż do warzyw czy inny, ostrzałka z Ikei, dla ambitniejszych kamień i tyle. Jakieś specjalne noże jeżeli ktoś ma specjalne potrzeby (na przykład dużo filetuje) itd.