Wpis z mikrobloga

#mentzen #hejtpark #przygodyprzedsiebiorcow #gwiazdowski #stanowski
Mentzen u Stanowskiego przeciw wolności słowa i przeciw obniżce podatków.

Mentzen w debacie z Gwiazdowskim przeciw pełnej legalizacji narkotyków i dający argumenty przeciw powszechnemu dostępowi do broni oraz argumentował za myśleniem nacjonalistycznym w kontrze do indywidualistycznego podejścia Gwiazdowskiego.

Może my go nie pytaliśmy, a on wcale nigdy nie był żadnym wolnościowcem? :O

#korwin #konfederacja #4konserwy #neuropa
  • 14
  • Odpowiedz
@NijuGMD: Brzmi jakby szukał pretekstu, żeby nic wolnościowego nie zrobić.
Jeszcze inny przykład - mówi że Polska rozwija się dobrze i tylko trzeba tego nie psuć, ewentualnie trochę podatki poprawić.
Jakby całe idee korwinowe to była kosmetyka.
  • Odpowiedz
@milymirek: W przypadku narkotyków wypadałoby podjąć pełną legalizację z jedynego prostego i prozaicznego powodu - kwestia walki z mafiami i obrotem na czarno. Sam się rozwiąże
Co do broni - mamy w kraju w sumie nie małą ilość świrniętych. Niestety jesteśmy narodem tak podzielonym, tak zaszczutym, tak zniszczonym wewnętrzną wojenką że danie im broni spowoduje jeszcze większe problemy. U nas jest trochę inaczej niż w USA, gdzie tam broń jest jakby
  • Odpowiedz
@Aik32fr45yd: Są argumenty odwrotne - broń uczy pokory. Jesteśmy podzieleni bo efektem jest tylko pusty jazgot.
Jakby obrażanie drugiej osoby mogło skończyć się gorzej, to ludzie częściej by się zastanowili nad językiem.
  • Odpowiedz
@milymirek:

broń uczy pokory

Nie wydaje mi się, że to w przypadku Polski. Nasze społeczeństwo tak naprawdę w swej masie jest roszczeniowe, tępe, podatne na manipulacje, łatwe do nerwów itp. itd.
Wydaje się że tylko nieuchronność kary mogłaby spowodować spokornienie społeczeństwa. Nieuchronność a nie tylko sam wymiar.
Chociaż możesz mieć jednak rację z tą pokorą, że broń może uczyć właśnie pokory.
  • Odpowiedz
Nie wydaje mi się, że to w przypadku Polski.


@Aik32fr45yd: xD Wy nie macie świadomości, jacy śmieszni jesteście w tej waszej ojkofobii? xDD

nieuchronność


@Aik32fr45yd: Nie ma większej nieuchronności, niż kulka na miejscu. :DD
No może większą byłoby rażenie prądem za złe myśli, przez jakiś chip w czaszce. :DD
  • Odpowiedz
@milymirek: Jaka ojkofobia człowieku, ojkofobia to w neuropie panie. Za nisko mnie cenisz żebym się spoufalał z neuropą

Po prostu sądzę że taki szok społeczny jakim będzie danie ludziom prawa do broni obecnie może wywołać inne skutki niż zamierzone
Nie zmienia faktu, że jestem za przywróceniem prawa do broni, ale wszystko musi być mądrze zrobione i mądrze przeprowadzone tak jak wyżej pisałem już

Popieram Brauna i mu kibicuję żeby te idee
  • Odpowiedz
Jaka ojkofobia człowieku, ojkofobia to w neuropie panie. Za nisko mnie cenisz żebym się spoufalał z neuropą


@Aik32fr45yd: Bez wątpienia w jakimś stopniu uległeś tej lewej propagandzie i sam są powielasz.

Jeśli faktycznie jesteś prawy, to po prostu bardziej zwracaj uwagę, skąd się biorą niektóre twoje "przekonania", czy przypadkiem nie zostałeś umiejętnie zoperowany bez znieczulenia i nie zacząłeś powielać fałszywą narrację lewicowa w jakimś stopniu. :)

Po prostu sądzę że taki
  • Odpowiedz
Raczej każdy kto chce ułatwień dostępu do broni, chce to zrobić stopniowo, tak samo jak wiele innych zmian jak np. podatki, leczenie, szkoły itd.


@milymirek: ja akurat oczekuję ostrego cięcia i przywrócenia ludziom wolności (tak jak mówił Korwin - małymi kroczkami nie przeskoczysz przepaści), choć i powolnymi zmianami nie pogardzę

a co do tej rozmowy Mentzena z Gwiazdowskim, to mam takie same odczucia, jak Ty.
  • Odpowiedz