Wpis z mikrobloga

puściłem sobie tego Kapelę w #hejtpark i strasznie mnie śmieszy wasze oderwanie od rzeczywistości, prawaczki xd Dzwoni oburzony typo

ja pochodzę z Dzierżoniowa, tutaj jest taki klub Lechia Dzierżoniów i dlaczego ja miałbym płacić na nich pieniądze, bo jeden z ich zawodników uważa się za niewiadomo jakiego sportowca, dlaczego ja miałbym dawać na niego pieniądze, skoro on jest słaby? I tak samo jest z takim Jasiem. [wczesniej] Nikt o nim nie słyszał, ja nawet nie wiem, co to za gościu, skąd on się urwał. I dlaczego ja mam na niego płacić?"


No więc ja nigdy nie słyszałem o Lechii Dzierżoniów, ale nie jestem prawakiem i orientuję się jak działa świat, więc się domyślałem, co znajdę, jak wejdę na ich stronę - cyk, miesiąc temu 4 mln zł z krajowego budżetu, z moich podatków xd

Żeby artysta dostał tyle z podatków, co 4-ligowiec, któremu "nie chciało się grać, nie trzymał diety, pił alkohol" - jak wylicza wykopek z Dzierżoniowa - to z 5 opłat reprograficznych trzeba by wprowadzić xd

Kontrolujcie przykłady, każdy głupi wie, ile z podatków idzie na kopanie balona, w każdej mieścinie jest co najmniej jeden stadion z podatków do patrzenia na wasze głupawe hobby xd

link do wypowiedzi prawicowego intelektualisty: https://youtu.be/eBjzooqeq0U?t=7169

#stanowski #kanalsportowy #bekazprawakow #bekazpodludzi
Pobierz
źródło: comment_1622459410omHZ4rxPtmuXGYFFM4vRmd.jpg
  • 35
Tylko że żaden zawodnik nie dostał z tego ani złotówki.


@BucziOsw: dogadałbyś się z tym dzwoniącym xd Co ma stadion i przychody z biletów do pensji piłkarzy?

Może się umówimy, że wynajmiesz i wyposażysz mi lokal na lodziarnię, a ja będę tam tylko sprzedawał lody, ani złotówki z Twojej inwestycji nie dostanę, więc ja na tym nie skorzystam
@smyl: > Może się umówimy, że wynajmiesz i wyposażysz mi lokal na lodziarnię, a ja będę tam tylko sprzedawał lody, ani złotówki z Twojej inwestycji nie dostanę, więc ja na tym nie skorzystam

@smyl: No idąc tym tokiem myślenia, to musisz jeszce wziąć pod uwagę, że jakieś firmy budowlane itp., w których pracują lokalsi - też na tym zyskają bo będą mieli pracę i wypłatę jak zmodernizują stadion.

No i
@zuchtomek: na wszystkie zastosowania poza kopaniem balona dużo tańszy i lepiej spełniający swoją rolę jest półkolisty teatr, więc brzmisz, jak byś wymyślał wymówki, żeby uzasadnić zabranie mi hajsu na oglądanie Twojego hobby
@smyl: Nie wiem czy potrafisz czytać, ale napisałem wcześniej, że piłka nożna to nie moje hobby, wręcz przeciwnie.
No i to właśnie Ty widzisz tylko własne argumenty ;P

Już samo porównanie jest dla mnie inwalidą bo nikt 'do ręki' hajsu nie dostanie.

Tańszy? Proszę o jakąś wycenę i porównanie kosztów.

Nawet jeśli tańszy to nie na "wszystkie zastosowania" bo na stadionie można uprawiać całą gamę sportów nie tylko piłkę kopaną, a
Pobierz
źródło: comment_16224611847XodURcVB3ssZhcf7kIgqO.jpg
ja uważam że to też jest patologia i co dalej? Moim zdaniem nie powinno się łożyć na futbol zawodowy z pieniędzy miejskich


@stdx: no i nic z tego, geniusz z Dzierżoniowa nie robi się mądrzejszy od Twojego stanowiska dx

P.S. Te 4mln dla Dzierżoniowa to nawet nie z pieniędzy miejskich, tylko z centralnego budżetu, sam Dworczyk przerwał koordynowanie szczepionek, żeby przyjechać i wręczyć osobiście czek na 4mln, żeby dzierżoniowianie wiedzieli, na
Pobierz
źródło: comment_1622461536cBIMzB5dG8hOW8OgjEXc7K.jpg
Może się umówimy, że wynajmiesz i wyposażysz mi lokal na lodziarnię, a ja będę tam tylko sprzedawał lody, ani złotówki z Twojej inwestycji nie dostanę, więc ja na tym nie skorzystam


@smyl No i wracając do tego argumentu:

Stwórzmy z opłaty reprograficznej platformę, na której KAŻDY obywatel uznający się za artystę będzie mógł wrzucać swoje prace, czy to w formie ebooków, obrazów, czy narodowego 'sklepu' ze sztuką.

Jak będzie robił gówniane lody
Już samo porównanie jest dla mnie inwalidą bo nikt 'do ręki' hajsu nie dostanie.


@zuchtomek: z tego co wiem, co w przypadku opłaty ten hajs też nie szedłby do ręki artystów, tylko na ich NFZ i ZUS, ale szczegółów nie znam.

@Fidel1: @zuchtomek: ale to nie ja porównałem artystów do 4-ligowych piłkarzy i oburzony nie krzyczałem, że na 4-ligowców nie płacę, a na poetę mam płacić xd czemu mi
@smyl Samorządy utrzymują zarówno "artystów"(poprzez utrzymywanie filharmonii, muzeów, teatrów oraz poprzez finansowanie koncertów) jak i sportowców (poprzez finansowanie infrastruktury sportowej oraz poprzez przekazywanie środków na "promocję"). Więc czemu dodatkowo "artyści" mają być (jeszcze bardziej) finansowani z opłaty reprograficznej?
Więc czemu dodatkowo "artyści" mają być (jeszcze bardziej) finansowani z opłaty reprograficznej?


@Fidel1: ale ja wcale nie uważam, że ta opłata to jest dobry pomysł
Ilu ludzi skorzysta ze stadionu a ilu ludzi skorzysta z twórczości Jasia Kepli? Jak już znajdziesz odpowiedz to daj znać.


@masaj: no to jest akurat argument przeciwko finansowaniu budowy stadionu z podatków. Jeśli tak dużo ludzi chce patrzeć na kopanie balona i to ważny dla nich cel, to z pewnością się na to zrzucą, czemu ja mam im ten dzierżonowski stadion finansować?
@smyl: Ale przecież na tego typu stadionach sport uprawia młodzież i dzieci. To nie będą tylko rozgrywki gości kopiących się po czole ale i szereg sportów które młodzi ludzie chcą uprawiać i uprawiają. Nie widzisz różnicy pomiędzy inwestycja w infrastrukturę sportowa która jest dla całej lokalnej społeczności a wierszami Jasia Kapeli czy jak mu tam?! Poważnie? Chcesz mj powiedzieć ze za sama możliwość wydrukowano jego wierszy na papierze do drukarki mam
Z twoich wypowiedzi można wywnioskować że uważasz że ta opłata do dobry pomysł.


@Fidel1: przeczytałem jeszcze raz wszystkie i nie widzę punktów zaczepienia takiego wniosku.

Rzeczywiście uważam, że inwestowanie w rozwój szeroko rozumianej kultury polskiej to ważniejszy cel, niż ładowanie publicznej kasy w zawodowe kluby piłki nożnej - i tak najbardziej dochodowego sportu w Polsce (cc: @masaj). Jednak opłata reprograficzna - na tyle, na ile ją rozumiem - wydaje mi
@smyl

przeczytałem jeszcze raz wszystkie i nie widzę punktów zaczepienia takiego wniosku.

Ja widzę, kwestia interpretacji.

Rzeczywiście uważam, że inwestowanie w rozwój szeroko rozumianej kultury polskiej to ważniejszy cel, niż ładowanie publicznej kasy w zawodowe kluby piłki nożnej

Nie widzę żadnej różnicy w finansowaniu "kultury zawodowej" i sportu zawodowego.
Uważam że ani jedno, a nie drugie, nie powinno być utrzymane z podatków. Finansowane z podatków powinny być tylko zajęcia dla dzieci i
@Fidel1: żeby finansować młodzież, trzeba finansować infrastrukturę. Sport to nie pisanie wysrywow takich jak kapela, że wystarczy nawet kibel ( bo tu biurko nie potrzebne), tylko odpowiednią infrastruktura i sprzęt.