Wpis z mikrobloga

No dobra, wreszcie znalazłem tę, której w zeszłym roku mi się nie udało i to jest ta do której podobno da się wejść. Wejście ok 50x60 cm, potem "wąskie gardło" i kilka metrów korytarza i spora sala wysoka na ok 2m. Ale jednak bałem się zejść, telefon w środku nie działa przecież, jakby co to jak wezwać pomoc, a nigdy jeszcze we wchodzenie do jaskiń się nie bawiłem. Ale korci...


#bieszczady #jaskinie
kabzior - No dobra, wreszcie znalazłem tę, której w zeszłym roku mi się nie udało i t...

źródło: comment_16224848517JPwwuIk3m9bCW18GU6SVU.jpg

Pobierz
  • 5
@kabzior: Masz współrzędne GPS? Szukałem ich w zeszłym roku jesienią. Jedną (tę mniejszą) znalazłem bez problemu, a drugiej mi się nie udało ( ͡° ʖ̯ ͡°) Strasznie ciężko było się poruszać w tym terenie, góry liści, aż się zapadałem po pas. Planowałem się wybrać wczesną wiosną, ale nie pykło.
@JPRW: lokalizacja jest perfekcyjnie zaznaczona na mapy.cz, dosłownie co do metra. co nie zmienia faktu, że przeszedłem obok ze 3 razy zanim znalazłem ;) (a w zeszłym roku tej drugiej nie znalazłem wcale, dzisiaj się okazało że chodziłem dookoła niej).
@kabzior: No ja się właśnie posiłkowałem mapy.cz i pierwszą trafiłem od razu, a drugą też musiałem parę razy okrążyć. Jest przynajmniej powód, żeby się wybrać ponownie ( ͡° ͜ʖ ͡°). A to super teren, piękny punkt widokowo na Przełęczy Nasiczniańskiej, bardzo fajne skałki do drodze do jaskiń, ludzi mało.
Tylko ponoć harcerze most na kłódkę zamykają i dojście od Nasicznego trochę trudniejsze.