Wpis z mikrobloga

@DurzyHarakter30: nic nie jest dane raz na zawsze. Ludzie którzy przedkładają pieniądze ponad to co jest najważniejsze a najważniejszy w życiu jest człowiek są gówno warci. Banknotami to ja mogę sobie brudną dupę podetrzeć, tyle one dla mnie znaczą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kmiocinio: agresywny wzrost plac przede wszystkim, załamanie łańcuchów dostaw jest też dużym czynnikiem

czyli wg ciebie to jest normalne?

wzrost gospodarczy?


Tak, kontrolowana inflacja jest wskaźnikiem rozwoju gospodarczego. Zwłaszcza w kraju rozwijającym się.

Czy kretynska polityka NBP?


Odważne stwierdzenie, jakieś poparcie tej tezy?
Tak, kontrolowana inflacja jest wskaźnikiem rozwoju gospodarczego. Zwłaszcza w kraju rozwijającym się.


@dajciemnienicknormalny: Możecie się popisywać mądrościami ekonomii pokroju doktóra Memcena żeby bronić ten rząd, ale faktem jest że poziom inflacji wraca do tego z czasu ostatniego kryzysu, a na koniec rzadów PO ceny zaczęły wręcz mocno spadać (!).

Takich jak ty, czyli kuców na pierwszym roku FiR oraz wyborców PiS łączy to, że nie mają oszczędności więc spadek wartości naszej
knur3000 - > Tak, kontrolowana inflacja jest wskaźnikiem rozwoju gospodarczego. Zwłas...

źródło: comment_1622562368zyWQjPFAvpiEuR92NxoDQx.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kmiocinio: przede wszystkim to do określania wzrostu gospodarczego w tak krótkim okresie jak rok są inne wskaźniki. Inflacja nie jest wskaźnikiem stricte rozwoju gospodarczego ale jest przyjęte że spirala inflacyjna zapewnia stabilny rozwój gospodarki jako ogółu. Jeżeli koniecznie mam podać co się rozwinęło w ciągu oststniego roku to choćby branża e-commerce

Co do dodruku to nie jest on mocno wyjątkowo wyższy niż 10 lat temu
dajciemnienicknormalny - @kmiocinio: przede wszystkim to do określania wzrostu gospod...

źródło: comment_1622562951GQYS8aiRIRusmapcVq3JHa.jpg

Pobierz
@dajciemnienicknormalny: tak ale inflacja powinna isc wraz ze wzrostem gospodarki, wtedy to ma sens. U nas sie cos rozwinelo? Dwa, zobacz na dynamike wzrostu od 2020

Na dodruk moga sobie pozwolic (poki co) silne waluty za ktorymi stoi przemysl czy wojsko . Co stoi za PLN? To raz. Dwa, pozyjemy zobaczymy bo o ile po czesci zgadzam się z przyczynami wymienionymi wczesniej (przerwane lancuchy dostaw itp) to dodruk moze sie skonczyc
@kmiocinio: Był napływ "covidowych" pieniędzy w zeszłym roku i lockdown gospodarki, ale raczej nie słyszałem, żeby jakiś ekonomista przewidywał długoterminową stagflację w Polsce (nie wiem czemu miałoby się tak stać).