Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 57
@Jin: jednak Dostojewski, to nie literatura dla dzieci, trzeba już mieć coś w głowie żeby zrozumieć przesłanie, a bracia Karamazow, to według niejednego znawcy literatury jedno z największy dzieł w historii literatury, stawiane obok Illiady Homera, króla Edypa, Fausta Goethego czy boskiej komedii Dantego. Musisz zwrócić uwagę na przekład, polecam Adama Pomorskiego, chociaż podobno wszystkie są ok, oprócz Barbary Beaupré, który zmienia zakończenia i ucina jeden z największych wątków, czyli o
@wiecejszatana: w ogóle uogólnianie literatury rosyjskiej jest zle, poza tym bierz pod uwagę, że Turgieniew pisał zaraz po reformie pańszczyznianej, dopiero przebąkiwał o nihilizmie. Dostojewski, mimo że tylko kilka lat młodszy to po powrocie z katorgi.
@FilodendronMonster: jeśli mogę coś zaproponować. Poza największymi dziełami Tołstoja przeczytaj jego inne powieści, które mniej mówią o patriarchacie, a barspej o jego filozofii. Tołstoj to myśliciel i propagator własnego ruchu społecznego i nie o wszystkim można się dowidzieć z jego pierwszych dzieł. Zwróć uwagę na te, które napisał w końcowym etapie życia.
@NajlepszaKapustka: w sumie ciebie też zawołam, bo samą Wojną I Pokojem człowiek nie żyje

jeśli mogę coś zaproponować. Poza największymi dziełami Tołstoja przeczytaj jego inne powieści, które mniej mówią o patriarchacie, a barspej o jego filozofii. Tołstoj to myśliciel i propagator własnego ruchu społecznego i nie o wszystkim można się dowidzieć z jego pierwszych dzieł. Zwróć uwagę na te, które napisał w końcowym etapie życia.