Wpis z mikrobloga

Podsumowanie akcji EkoKajak
W nawiązaniu do tego wpisu https://www.wykop.pl/wpis/57668225/akcja-ekokajak-na-zabim-kruku-motlawa-na-szybko-o-/
Łącznie, przez caly maj, udalo sie zebrac 3830 litrów śmieci, o wadze 974 kg. Jeszcze lepszą informacją, jest to, że akcja zostala przedłużona do końca sierpnia, jedynak jedynie w dni robocze. Polecam wszystkim odwiedzającym Gdansk w ramach wakacji. Mi i mojej dziewczynie sprawilo to mega frajdę, a poczucie zrobienia czegos dobrego towarzyszlo nam przez dlugi czas
EkoKajak o co chodzi- na Żabim Kruku (przystań w centrum Gdańska na Motławie) mozna za darmo na 2h wypożyczyć kajak/rower wodny/łódkę. W tym czasie trzeba zapełnić śmieciami 30l worek. Chwytaki i worki są zapewnione.
#gdansk #trojmiasto #gruparatowaniapoziomu #kajaki #podroze #sprzatamylasy
bambaryua - Podsumowanie akcji EkoKajak
W nawiązaniu do tego wpisu https://www.wykop...

źródło: comment_1622633439UEJp8AlbNEjAuNc30gwOU0.jpg

Pobierz
  • 18
@6th_Sense: Na poczatku roku obejrzałem oba sezony Planety Ziemi oraz Naszą Planetę i zmienilo to moje zycie o 180°. Ograniczylem mięso do minimum, sprzedalem i wciaz sprzedaje wszystkie rzeczy których nie użyłem w przeciągu ostatnich 1/2 lat, jak cos sie zepsuje to naprawiam, nie wyrzucam, no i zaczalem sie właśnie angażować w czynną ochronę przyrody. Wiec jak komus brakuje motywacji to nie ma nic lepszego niz zobaczenie co mozemy
@m_silvus: no nie wiem czy ma to jakiś wpływ na czystość.

Po prostu zamiast wyrzucać śmieci do śmietnika u siebie przed domem zbierasz śmieci do worka i przynosisz ten worek śmieci aby wymienić na kajak.

Bez akcji śmieci trafiły by do śmietnika.

Jeszcze się może okazać, że naśmiecą bardziej - bo np ktoś przyniesie śmieci ale okaże się, że kajaki się skończyły to nie będzie mu się chciało nosić z powrotem
@bambaryua: ja wlasnie dzięki twojemu poprzedniemu wpisowi dowiedzialam sie o akcji, dzieki! również skorzystałam, było ekstra, szkoda, że dodatkowo musiałam nieszczesliwie sie zakochac w panu, który dawał nam rowerekxD