Wpis z mikrobloga

Ja wiem, że ten kod jest dziurawy jak sito i łatwo program wykrzaczyć, sporo powtórzeń, da się go pewnie zwęzić o połowę, ale bawie się tym od półtorej tygodnia. :p
W każdym razie, podałby mi ktoś wskazówkę co zrobić, by po wpisaniu cyfry nie tracić życia? :D
Ew. wskazówki/porady dotyczące ogólnie kodu mile widziane, byleby by bez podawania jakichś bardzo skomplikowanych rozwiązań. :p
Dzięki.


#programowanie #python
Therion95 - Ja wiem, że ten kod jest dziurawy jak sito i łatwo program wykrzaczyć, sp...

źródło: comment_16226625617dxD1t3cQe0gMxRTcGyqMa.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@furelsom: No ale to się tyczy tego że jak dam złą literę to żyćko -1. I to jest git. Ale chciałbym by po wpisaniu cyfry był tylko komunikat, please write a single letter.
  • Odpowiedz
@Therion95:
Główny problem w Twoim kodzie jest struktura if-elif-else
W praktyce masz tak, że jak ktoś Ci poda cyfrę zamiast litery, to w 93 linijce otrzyma informację, że 'Please, write a single letter', po czym kod spokojnie leci dalej do nastepnego ifa, a później do jeszcze nastepnego. Przez co linijka 98 i 99 są normalnie wykonywane, użytkownik traci życie.

Musisz zmusić użytkownika do podania pojedynczej litery i nie przepuszczać go dalej
  • Odpowiedz
@Therion95: To teraz więcej uwag:
Generalnie struktura całości mi się nie podoba. Gra w wisielca polega na prostym argumencie:
1. Podaj literę
2a. Jeśli litera jest w słowie: sprawdź czy całe słowo jest odgadnięte. Jeśli tak to break, jeśli nie to wróć do początku
2b. Jeśli litery nie ma w słowie: sprawdź czy uzytkownik stracił ostatnie zycie. Jeśli tak to break, jeśli nie to wróć do początku.

W Twoim przypadku pierwsze
  • Odpowiedz