Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@recznik_z_ikei: moim zdaniem spoko pomysł. Bez tego obecnym prosumentem musieliby cóż zmienić że by y mnie było tak dobrze. A wszyscy montowali z zapewnieniem że 15 lat lub 2035. Więc takie ukrócenie tego byłoby słabe. A ten sposób jest ok. Kto zamontuje to zamontuje a kto nie to późnej nie będzie miał 80% tylko 30-35%. Plus taki że będzie mógł sprzedać nadwyżkę.

Minus taki że zamiast spokojnie wygaszać rozgrzany rynek fotowoltaiczny
@recznik_z_ikei: będzie jak mowisz. Do końca roku szal, będą brać co tylko się da. A w przyszłym roku bankructwa. Jak firma się opiera tylko na pv to się zamknie, choćby po to żeby uciec od zobowiązań gwarancyjnych. Po co obsługiwać gwarancję jeśli i jak się nic nie sprzedaje i nie trzeba dbać o opinie a lepiej założyć nową spółkę?
@Mateos2: no nie mówię że wszystkie padną, moja raczej powinna się utrzymać bo od dawna robimy elektrykę, klimatyzacje, pompy ciepła - będzie mozna robić serwis. Ale jeśli ostatnio czytalem że na samym oferteo w Warszawie jest 1300 firm z fotowoltwika to chyba cos nie tak z rynkiem się stało :)

I dobrze że to się unormuje.
Bez tego obecnym prosumentem musieliby cóż zmienić że by y mnie było tak dobrze. A wszyscy montowali z zapewnieniem że 15 lat lub 2035. Więc takie ukrócenie tego byłoby słabe


@zibizz1: @Mirkomil: Starym też zmienią.

Taka Enea po zmianie ustawy dwa lata temu wysłała aneks do już zawartych umów w celu dostosowania do nowej ustawy. W razie braku zgody umowa była rozwiązana. Nie wiem jak inni dostawcy , ale podejrzewam,
marecki22 - > Bez tego obecnym prosumentem musieliby cóż zmienić że by y mnie było ta...

źródło: comment_1622817570e6q1r0tw5sexHNXzIFs3lr.jpg

Pobierz
@Mateos2: mnie ciekawi zapis że przychód ze sprzedaży energii nie jest dochodem do opodatkowania:

W projekcie ustawy czytamy również, że przychód ze sprzedaży energii elektrycznej nie będzie stanowił przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym.

Plus bycie agregatorem energii.

Idę o zakład że da się na tym zrobić przekręt :) i prac kasę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marecki22: ale tamta zmiana była korzystna(w większości przypadków) a teraz będzie w druga stronę. Ja wiem że nic nie jest pewne. Ale jak zakładam i się umawiam do 2035 to mam prawo zakładać że tak będzie. Teraz w tym projekcie jest jasno napisane do końca tego roku wchodzisz w prosument a po nowym roku i nie warunki.
@recznik_z_ikei
@Promozet1
@majk3l
@zibizz1
@Mirkomil
@Mateos2
@FejsFak
@marecki22
@zibizz1
Chciałbym zwrócić Panów uwagę na jedną rzecz. Tutaj się dyskusja toczy tylko pod jednym kątem. Tylko pod siebie. Przyrost instalacji fotowoltaicznych jest ogromny. Zaczyna być to problemem dla sieci energetycznej, dużej ogolno krajowe ale też i w sąsiedztwie. Jak jeden somsiad założy to drugi też. I wszyscy będą w robocie i falowniki będą pchać prąd i nawzajem ze sobą walczyć na kciuki o