Wpis z mikrobloga

Tym razem nie rzucamy pereł przed wieprze - dzisiejszy TYGODNIK NEUROPA wyłącznie na Mikroblogu. A będzie między innymi o zagładzie nowozelandzkich jeży, norweskiej drodze krajowej 17 i wykładach Richarda Feynmana.

Link: https://tygodnik.neuropa.pl/p/nr31

POLSKA
„Staram się od kilku lat walczyć z tą tezą, że nieheteronormatywność to coś, co przyszło do Polski z zewnątrz na przełomie lat 80. i 90. (…) Nawet takie pojedyncze relacje sprawiają, że argumentacja o «zachodniej modzie» przestaje mieć rację bytu. Podobnie jak historia Henryka z Lublina. (…) To, że nie znamy queer historii nie znaczy, że tych historii nie było.” Historyczka Joanna Ostrowska w rozmowie z Mają Heban opowiada o swojej najnowszej książce „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej”. Noizz

Pod koniec maja Andrzej Duda złożył oficjalną dwudniową wizytę w Turcji. Sprawa była szeroko komentowana ze względu na trudne relacje tureckie z zachodnimi sojusznikami i szerzej całą Unią Europejską. Dzisiaj polecamy artykuł próbujący przedstawić sytuację z punktu widzenia Turcji i jej interesów. Zdaje się, że wizyta w Turcji była sukcesem głównie dla Erdoğana. Ankara nie tylko buduje swoja pozycję jako dostawca dronów, ale także zyskuje dodatkowy wpływ w UE, a przy okazji może wskazywać na jej zaangażowanie we wzmacnianie potencjału NATO. Wszystko w przededniu spotkania Edroğana z Bidenem, gdzie ten pierwszy będzie chciał przełamać kryzys w dwustronnych relacjach, spowodowanych m.in. zakupem przez Turcję rosyjskich systemów przeciwlotniczych S-300. Al-Monitor

Zapisano kolejne karty w odwiecznej polskiej polemice o tym, czy powinniśmy dołączyć do cywilizacji Zachodu. Po jednej stronie barykady stoją Janusz Schwertner i Witold Jurasz z Onetu, którzy ze zniecierpliwieniem domagają się, aby Polska wreszcie stała się Zachodem. Po drugiej stronie barykady stoi Bartosz Bartosik z katolickiego magazynu „Więź”, twierdzący, że Polska powinna dołączyć do Zachodu wyłącznie na swoich warunkach i zachowując swoją tożsamość. Bartosik wskazuje ponadto, że nie warto idealizować Zachodu, ponieważ on też ma swoje własne problemy. Kto ma rację? W takich sprawach nie ma jednoznacznych odpowiedzi i dlatego rzeczona dyskusja będzie trwać. Onet, Więź

Więcej niusów TUTAJ.

#neuropa #tygodnikneuropa #swiat #europa #publicystyka #gruparatowaniapoziomu
k.....k - Tym razem nie rzucamy pereł przed wieprze - dzisiejszy TYGODNIK NEUROPA wył...

źródło: comment_1622806415LNqbDihQBT8AjhG0Qfuoit.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@LarySocjopata: Ja tu zasadniczo ciągnę tylko argument z beki, bo jednak obserwowanie, jak ktoś zdołał zaprzeczyć samemu sobie dwa razy w ciągu tak krótkiej dyskusji tworzy trudny do przecenienia efekt komiczny (). A gdybyś nazwał mnie debilem, zapewne ja Ciebie – chamem. Jednak jesteś naprawdę uroczy, gdy tak wspominasz nie bez racji o grzechach internetowych dyskusji, zatem w kontekście tego debila zarzucę Ci projekcję.
  • Odpowiedz
Oj, spadały wam znaleziska pomimo zwoływania i się popłakałaliście, i zrezygnowali? Jaka szkoda, fajnie było patrzeć jak kolejne znalezisko z rzędu spadło ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Nie wiecie jak w biologii się definiuje płeć i potem nabieracie na bajki o istnieniu jej spektrum


@LarySocjopata: ej czekaj, bo pod "nabierzcie" jest link do mojego wpisu xd możesz rozwinąć na co się niby nabrałem?
  • Odpowiedz