Wpis z mikrobloga

Hej tag nintendo ( )
Dziś zapukał do mich drzwi listonosz z paczką w której była specjalnie docięta obudowa do Game Boy'a Advance SP pod wyświetlacz IPS , więc zgodnie z obietnicą zrobiłem mała relacje ze składania.
Wołam @oakduck bo był zainteresowany tym projektem oraz @harborger.

Dobra do rzeczy, co nam będzie potrzebne :
1.Zestaw dobrych precyzyjnych śrubokrętów : Y0 oraz PH 00
2.taśma dwustronna
3.Pęseta
4.Lutownica (nie jest wymagana),cyna, topnik, alkohol IPA
5.Ekran IPS do game boya advance sp
6.Specjalnie docięta obudowa pod ekran IPS, chyba że tak owej nie posiadamy to niestety będziemy musieli docinać starą.

Ok, zabieram się do pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszym krokiem jakim poczyniłem było wpięcie taśmy z płytką do wyświetlacza a następnie przyklejenie jej taśmą dustronną do tylnej części ekranu, następnie wyjąłem ostrożnie wyświetlacz z taśmą i zabrałem się za wstępne składanie obudowy(montaż zawiasów), na zawiasy nałożyłem zaślepki, które były wraz z obudową i zamontowałem je do obudowy, ważna sprawa, na początku przy złożonej obudowie lekko wciskamy zawiasy a potem obudowę otwieramy i dociskamy je do końca.
Następnym krokiem jest odpowiednie zwinięcie taśmy wyświetlacza i złożenie obudowy ekranu, tutaj 5 śrubek do , których używamy końcówki Y0 , bardzo ostrożnie wszystko skręcamy.

Gdy już mamy poskręcaną górną cześć oraz uporaliśmy się z taśmą to możemy przekręcić zaślepkę taśmy, długa śrubka na końcówkę PH0.

Dobra , no to grzejemy stację (σ ͜ʖσ) , ogólnie jak ktoś nie chcę to nie musi robić tego kroku, ale wtedy nie będziemy funkcji regulacji podświetlenia ekranu.
Na płycie głównej odnajdujemy punkt Q12B i cynujemy go, ja lekko przesmarowałem go jeszcze topikiem. , następnie przylutowujemy do niego kabelek, który był w zestawie z wyświetlaczem. Kabelek układamy najlepiej tak jak na zdjęciu.

Montujemy teraz taśmę do złącza w płycie głównej, jest to dosyć trudne ale idzie to ogarnąć. Następnie przekonywujemy do taśmy nasz kabelek, jest na nim specjalny punkt lutowniczy, możemy wcześniej tez dać na niego troszkę topnika.
Gdy już wszystko mamy polutowane to alkoholem IPA czyścimy miejsca w, których lutowaliśmy oraz możemy przeczyścić też trochę samą płytę główną

Teraz możemy zabrać się za wkładanie przycisków, gumek, oraz głośniczka z jego osłonką, gdy już to wszystko zrobimy i każdy z guzików jest na swoim miejscu to przykręcamy płytę główną do obudowy, 3 złote śrubki PH0.

Ostaniom rzeczą jaka nam została do uzbrojenie tylnej klapki z przyciski R i L oraz metalowy kwadracik z gwintem. Gdy już się z tym uporamy to możemy tylną klapkę zacząć przykręcać do obudowy.

Tutaj ważna rzecz, oprócz 4 złotych śrubek na Y0 są jeszcze dwie srebrne , na pozór identyczne ale jedna z nich ma grubszy łebek, ona idzie pod baterie.

Wszystko skręcamy z dużym wyczuciem i już , koniec. Nasz zmodowany GBA SP jest skończony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ważna rzecz , ja do skręcania użyłem oryginalnych śrubek Nintendo, te które dostarczoną są wraz z obudową są kiepskiej jakości i łatwo je urwać.

Zdjęcia będę dodawał stopniowo w komentarzach



#nintendo #gameboy #gameboyadvance #diy
GrayBlacksmith - Hej tag nintendo (✌ ゚ ∀ ゚)☞
Dziś zapukał do mich drzwi listonosz z ...

źródło: comment_1622820620brnKJKoyRBylcZ6PqJ8DHH.jpg

Pobierz
  • 25