Wpis z mikrobloga

@JamKarzeu2: ja mam sposób. Jak ktoś mi się przedstawia po raz pierwszy, to powtarzam to imię i dodaję coś od siebie. Np. koleś powie, że ma na imię Michał, to ja od razu powtarzam głośno "Michał? Strasznie pedalskie imię". Dzięki temu utrwalam w pamięci zarówno imię jak i twarz.
  • Odpowiedz
@Cesarz12345: Z tym trzeba żyć. Ale u mnie i tak nie jest źle, zazwyczaj gdy widzę kogoś kilkanaście razy to zaczynam go rozpoznawać. Ale czasem bywa tak że znam osobę i już ją nawet rozpoznaję, ale osoba zetnie włosy, pomaluje je albo zrobi coś innego ze swoim wyglądem i koniec, dla mnie to znów obca osoba.
  • Odpowiedz
Pewnego razu zagaduje mnie w sklepie koleś, pyta co tam słychać itp, ja oczywiście z nim rozmawiam, ale nie mam pojęcia kto to jest. Ale jego ton głosu wydaje mi się znajomy, i tak myślę aż wreszcie zapaliła się lampka: gościu robił u mnie elewację na domu, miałem z nim kontakt codziennie przez kilka dni, przegadaliśmy sporo czasu ze sobą. Poznałem go tylko po głosie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@JamKarzeu2: @S_____: Dokładnie to samo czasami mam. Zwykle twarze pamiętam, chociaż wczoraj np. powiedziałem do jednej dziewczyny "Hej, jestem Ig3r", a później skojarzyłem że ja ją przecież znam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najlepszą pamięć mam do głosów. Raz rozpoznałem koleżankę, która stała kilka metrów za mną, wystarczyło że usłyszałem jej głos ;)
  • Odpowiedz
Mam to samo. To chyba normalne u antyspołecznych #!$%@? że ich poznawanie ludzi stresuje i przez to nie pamiętają imion xD


@travisbickle1899: Fajnie sobie coś dopowiedzieć, zwłaszcza jak się ma wymówkę, żeby nic nie robić. To dotyczy sporej części ludzi. Często w książkach o samorozwoju tudzież samopomocowych albo po prostu jako ciekawostki w niektórych książkach branżowych gdzie wymagane jest spotykanie sporej liczby nowych ludzi są porady jak to ćwiczyć.

Jedną z
  • Odpowiedz
  • 2
@JamKarzeu2 O #!$%@? CALY JA! XDDD
Kurde jeszcze kumam jakbym był antyspołeczny, ale tak nie jest i zawsze jest mi strasznie głupio i zwracam się bezosobowo tak długo aż ktoś wypowie imię tej osoby xD
  • Odpowiedz