Wpis z mikrobloga

Siema mirki, pisze w sprawie kumpla ktory nie ma tu konta (na szczescie) jest sprawa mama znajomego byla na spacerze ze swoim psem (maltanczyk), i zaatakowaly ją amstaffy, 2 na smyczy i 2 wyskoczyly z mieszkania w bloku, wlascicielowi udalo sie odciagnac te psy na smyczy, ale niestety te dwa ktore wybiegly z mieszkania rzucily sie na mame znajomego, ktora trzymala Mie (bo tak sie wabila suczka znajomego) na rekach, amstaffy wyszarpaly Mie i zagryzly na oczach mamy kumpla, z tego co co mi wiadomo wlasciciel prowadzi nielegalna hodowle, psy sa bite, oraz bardzo agresywne, pisze ten post zeby naglosnic sprawe, bo moga zaatakowac jakies dziecko czy nawet osobe dorosla. Taguje #amstaff bo to dotyczy sie tej rasy, mimo wszystko nie winie tej rasy, bo to wina wlasciciela i tego w jaki sposob swoje psy traktuje. Akcja miala miejsce na Elizowce w Lublinie, Mirasy naglosnijmy sprawe, jesli mozecie napiszcie do https://www.facebook.com/fundacjaexlege (Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE) nastepujaca wiadomosc Witam
Chciałbym zgłosić nielegalną hodowle amstaffów
Które są bardzo agresywne i boje się o bezpieczeństwo moich znajomych oraz rodzin które mieszkają w okolicy
Przed chwilą miała miejsce sytuacja gdzie owe psy zagryzły psa mojego znajomego(maltańczyk) rzucając się na ręce właścicielki by dosięgnąć i wyrwać jej psa
Jeden z psów wyskoczył z okna na 1 piętrze i psy cieszyły się rozszarpują martwego już psa
Amstaffy dodatkowo nie maja aktualnych szczepień
Mamy świadka z rodziny właścicielki który potwierdzi że psy były bite, zaniedbywane, zostawiane bez opieki na kilka dni oraz nielegalnie sprzedawane
Prosimy o pomoc w tej sprawie
Cała akcja miała miejsce na Elizówce obok Lublina

Akcja nie zwroci zycia psu, ale moze uratowac inne czworonogi i nie tylko

#wykopefekt #psy #amstaff #policja #afera #maltanczyk #lublin #pomocy
sNs- - Siema mirki, pisze w sprawie kumpla ktory nie ma tu konta (na szczescie) jest ...

źródło: comment_1623094911HeGH74f23JBQm2D3fbhBTV.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@sNs-: Ale podniosłeś ciśnienie przed spaniem ( ͡° ʖ̯ ͡°) zero tolerancji dla patusów, którzy podburzają jeszcze te pod psy i czują się bezkarni
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@sNs-: No ja #!$%@?ę, nóż mi się w kieszeni otwiera jak słyszę o kolejnym przypadku zagryzienia przez amstaffa czy tam innego agresora. Co się musi jeszcze stać, żeby uznać te rasy za nielegalne? ( _)

@uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu: uznawanie za nielegalne nic nie da, bo przecież nagle może się okazać, że to przecież nie amstaff tylko kundel do amstaffa podobny i co zrobisz takiemu patusowi?
Przede wszystkim powinno się
  • Odpowiedz
@Paruwkowy__Skrytorzerca: samej rasy nie ma sensu delegalizować, bo teoretycznie taki pies z pseudochodowli nie jest amstaffem, tylko mieszańcem. Poza tym to od człowieka zależy jaki amstaff będzie (z tego co kojarzę, to są trudne w hodowli przez ilość potrzebnego ruchu), a niestety są to chyba ulubione psy wszelkiej maści patologii (z racji tego że są silne i odważne). Natomiast dobrze poprowadzony amstaff to bardzo fajny i inteligentny psiak - mój pies
  • Odpowiedz
  • 0
@sNs- Ja #!$%@?, gdyby mojego pieska zaatakowały takie paszczury to choćbym i sam miał przy tym wyjść z uszczerbkiem to ruszylbym z odwetem. Niewyobrażalna dla mnie sytuacja, współczuję tej Pani przez co musiała przejść
  • Odpowiedz
Nie znam się, ale po takim zajściu to już bez nagłaśniania sprawy odpowiednie służby powinny się tym zająć.


@Jigglypuff8: @sNs-: Może to nie fair dla zwierząt ale z dobrym prawnikiem pewnie i do ich uśpienia doprowadzicie z tytułu zagrożenia dla ludzi. Jeżeli ma hodowlę to warto to też pociągnąć
  • Odpowiedz
Natomiast dobrze poprowadzony amstaff to bardzo fajny i inteligentny psiak - mój pies regularnie bawi się z jednym i zachowaniem bardziej przypomina stereotypowego golden retrievera niż urodzonego mordercę


@opona_od_czolgu_o_zapachu_kokosowym: tak tak tak, jak zwykle "mój pies jest spokojny, on nie gryzie, on się bawi"

za każdym #!$%@? razem to czytam jak jakiś amstaff #!$%@? kogoś, instynktu nie oszukasz, ile razy to trzeba powtarzać.
  • Odpowiedz