Wpis z mikrobloga

A co tam, spróbuję ;)

Szukam zmywarki dla rodziców. Cenowo do ok 1300-1400 zł, bez wodotrysków, nie do zabudowy, biała. I tyle z wymagań.

Wypadłem całkowicie z obiegu AGD, nie wiem na co patrzeć, jakie fajne patenty teraz dają ułatwiające życie, jakie firmy brać pod uwagę.

Ktoś coś?

#agd #kuchnia #remontujzwykopem #budujzwykopem
  • 21
  • Odpowiedz
fajne patenty teraz dają ułatwiające życie, jakie firmy brać pod uwagę.


@ATAT-2: napewno polka na sztucce zamiast koszyka (chociaz nie wiem czy robia jeszcze zmywarki bez tej polki :pp)
  • Odpowiedz
@ATAT-2: napewno polka na sztucce zamiast koszyka (chociaz nie wiem czy robia jeszcze zmywarki bez tej polki :pp)


@gorzki99: Z tym właśnie niekoniecznie. Półka fajna sprawa, ale czasem wysokie szklanki Ci nie wejdą.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no to serio wysokie musza byc:)) Dzieki koszykowi nie wejdzie Ci za to kilka talerzy :) Alekto co woli. Pytales to odpowiedzialem co mi osobiscie spasowalo. A i oczywiscie zadna tam 40. Jak jest miejsce to tylko 60
  • Odpowiedz
@gorzki99: @ATAT-2: Czy półka na sztućce czy koszyk to bardziej kwestia przyzwyczajenia. Jak ktoś miał z koszykiem to kupi kolejną z koszykiem, jak z szufladą to z szufladą. Tak jak piszecie, koszyk zabierze trochę miejsca na dole, szuflada ograniczy wysokość z górnym koszu. Ja mam już pięć lat zmywarkę z Boscha i jestem z niej zadowolony, z dnem plastikowym ale nic się z nim nie dzieje - nie przecieka, nie
  • Odpowiedz
@rozzen: Merytoryczny komentarz ale z jednym sie nie do konca zgodze:

Jak ktoś miał z koszykiem to kupi kolejną z koszykiem, jak z szufladą to z szufladą.


Znajomi zastanawiali sie nad zmywarka bo zmieniali mieszkanie na dom. I pytali wlasnie co tymi szufladami (wtedy to byl niejako nowosc). Ja jezdzac w delegacje i spiac w roznych miejscach juz mialem okazje testowac i stwierdilem e jest ok. Tak sie zlozylo ze wmiedzyczasie
  • Odpowiedz
@gorzki99: Sam mam z szufladą i nie kupiłbym z koszykiem. Ludzie wybierający zmywarkę z koszykiem nastawieni są głównie na to, że ten koszyk mogą sobie położyć na blacie i mogą łatwiej włożyć do szuflady sztućce. Szufladę można też wyciągnąć w większości przypadków ale na pewno jest to większy gabaryt. Pralko-suszarka to też fajne rozwiązanie jak ma się mało miejsca, ale mają ogromne zużycia prądu i wody. To najbardziej przy nich odpycha
  • Odpowiedz
@rozzen: Zaraz mnie pewnie wszystkie "ekoswiry" zjedza ale nie zastanawiam sie jakie zuzycie ma akurat pralka. Ma byc wygodnie.

Moze i mialbym inne podejscie jakbym mial 3 dzieciorow i pralka leciala 2x dziennie. U mnie leci srednio raz na tydzien wiec jakies koszmarnej roznicy nie odczuje. Natomiast zaleta jest taka ze rano puszczasz pralke i ipo kilkuu h masz suche rzeczy i nic Ci nie wisi na suszarce i schnie np
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie chodzi mi o to, że wody ubędzie na planecie. Bardziej chodzi mi o to, że w skali kilkunastu, -dziesięciu lub -set cykli będzie to miało ogromny wpływ na rachunki. Sam mam pralkę i suszarkę jako osobne urządzenia. Porównując do typowej pralko-suszarki mogę zrobię trzy prania i dwa suszenia w cenie jednego cyklu typowej pralko-suszarki. Ewentualnie można szukać pralko-suszarki z pompą ciepła (o ile się nie mylę to takie urządzenia
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja bym brał Boscha, ale według mnie Electrolux czy Whirpool też nie będzie złym wyborem. Nie mam nic do innych marek, bo też się będą sprawdzać. Ale te 3 są chyba najczęściej wybierane. Patrz też na opinie przy danym modelu, jak będą dobre to bierz i się nie zastanawiaj ;)
  • Odpowiedz
@gorzki99: moim zdaniem warto wziąć jeszcze taką co się sama otwiera po zakończonej pracy


@ulsterboy: kompletnie się zgadzam, chyba nawet najniższe electroluxy to mają i jest świetne. Fajna jest też funkcja wyświetlania czasu na ziemi ale jak zmywarka jest niezabudowana to to niepotrzebne.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Ja mam boscha, znajomi maja boscha (juz kolejnego) i nikt z nas nie narzeka. Nie zebym jakos namawial bo inne tez pewno sa dobre ale doswiadczenie mam tylko z boschem
  • Odpowiedz
Sam mam pralkę i suszarkę jako osobne urządzenia


@rozzen: Fajnie ze masz na to miejsce :)

Bardziej chodzi mi o to, że w skali kilkunastu, -dziesięciu lub -set cykli będzie to miało ogromny wpływ na rachunki.


jak pisalem wszystko jest kwestia skali. Majac dzieciory robiac pranie codziennie kilkanascie cykli wykonasz w...kilkanascie dni :D
W moim przypadku (raz na tyzien) ilkanascie cykli to pare miesiecy-znaczna roznica w kosztach.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: @gorzki99: też mam Bosha (po Beko, które padło na amen po ok 4 latach uzytkowania) i odradzam bardzo.
To model z tych droższych, a ma fatalne programy, na których i tak nie domywa ani nie dosusza.
Nastepna będzie na 100% Elektrolux/ Whirlpool, bo tylko to zostalo
  • Odpowiedz
@Bubele: Jak napisalem wyzej-nie jestem zadnym oredownikiem marki (za reklame mi tez nie placa) poprostu mam przyklad 3 urzadzen ktorym nie mozna nic zarzucic. Wiec sie dziele spostrzezeniami. Swoja droga nie wazne jaka marka-zawsze w danym modelu/danej serii moze cos pojsc nie tak. To tylko urzadzenie mechaniczne-cos spieprzyli na produkcji i cala seria idzie w piach. To niejako "normalne"
Ja mam stycznosc z 3 roznymi urzadzeniami tej marki (nie pytaj o
  • Odpowiedz