Wpis z mikrobloga

Poszukuje jakiś informacji w kwestii: jak zacząć pracę jako programista PLC. 2 lata temu skończyłem studia na kierunku automatyka i metrologia. Miałem tam styczność z kilkoma sterownikami. Od starego fx3u po serie 1200 od Siemensa. Miałem nawet wykłady z Kwaśniewskim- autorem wielu książek do Siemensa. Jednakże los zadecydował o tym, iż działałem przez ten czas w zupełnie innej branży - pracowałem jako fizol ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu? Bo miałem z tego bardzo dobre pieniądze. Czas minął a mnie zaczęły dokuczać problemy z kręgosłupem więc postanowiłem coś z tym zrobić. Jakieś pomysły? Czy jest jakiś konkretny sektor, który bierze takie ochłapy bez doświadczenia jak ja?
#plc
  • 5
Bardzo szeroki temat. Możesz zacząć od UR, możesz zacząć od firm integratorskich. Ja automotive jakoś szczególnie nie polecam, ale mnóstwo osób tam pracuje (około1/3 automatyków w Polsce).
Jak chcesz, to na naszym profilu na facebooku w sekcji Filmy możesz znaleźć nagrania kilku wywiadów z doświadczonym automatykami, gdzie jest sporo wskazówek jak kierować swoją karierą.