Wpis z mikrobloga

POMOCY!!!!! Auto kręci, ale nie odpala. Odłączyłem i podłączyłem na nowo akumulator po wyczyszczeniu klem i przetarłem świece, ale ciagle to samo. Podobno może być problem z jakimś czujnikiem?
Przy „kręceniu” napięcie akumulatora spada do <10V po czym wraca na 12 jak na zdjęciu, co i tak jest lekko zaniżoną wartością moim zdaniem. Akumulator jest nowy, kupiony tej zimy. Jakieś pomysły co się mogło #!$%@?ć?
Audi A4 B5 00’ 1.8T 150 KM. Zdjęcie deski rozdzielczej po przekręceniu zapłonu.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #elektryka ale samochodowa #carboners dla zasięgu
uotafak - POMOCY!!!!! Auto kręci, ale nie odpala. Odłączyłem i podłączyłem na nowo ak...

źródło: comment_1623270554KSlM6PlHVGOqpF4Hk6qKMS.jpg

Pobierz
  • 31
@uotafak: podejrzane coś, Jak ci napięcie spada na 10V jak tylko rozrusznik się kręci bez silnika to coś elektrycznie jest nie tak. Nie powinno tak spadać bez obciązenia
Nie powinno tak spadać bez obciązenia


@stassma: Rozrusznik jest całkiem dużym obciążeniem i 10V w instalacji w czasie kręcenia jest spoko.

Podobno może być problem z jakimś czujnikiem?


@uotafak: Może być np. z czujnikiem położenia wału.
Jak kręcisz tym rozrusznikiem, to obrotomierz się trochę podnosi czy nic?
Bo jeśli nie, to może być właśnie temat że ECU nic nie wie że się silnik kręci, to nie ma iskry ani paliwa.
Brakuje mu tej iskry do odpalenia.


@uotafak: Sprawdzałeś czy jest iskra czy tak strzelasz? Często problemy z odpalaniem są spowodowane martwą pompą paliwa a czasem tak padnie że pali ciężko ale po odpaleniu jeździ.
Rozrusznik jest całkiem dużym obciążeniem


@hellfirehe: to nie rozrusznik jest obciązeniem a silnik. Sam rozrusznik się będzie kręcił jak #!$%@? bez obciązenia. Dodatkowo chyba bydowa rozrusznika nie pozwala żeby się kręcił bez załączenia bendiksa. Bo to on de facto załącza obwód do kręcenia
Obrotomierz ani drgnie na moment


@uotafak: No to jest to jakaś wskazówka żeby się przyjrzeć czujnikowi położenia wału korbowego.
Jak mimo że auto nie odpala, nie będziesz miał żadnych błędów w komputerze, to jest to pierwsza rzecz jaką należy sprawdzić.