Wpis z mikrobloga

#rock #punk #punkrock
#cultowe (440/1000)

KSU - Moje Bieszczady II z płyty Moje Bieszczady (1993)

Jakieś 3 miesiące temu postowałem drugi z numerów o tym tytule (czyli "I", kończący płytę - chociaż sam już nie jestem pewny które jest I a które II xD).
Chyba nie mam nic więcej do dodania, prócz tego co wtedy napisałem - od muzyki [sic!] i trochę też historii kapeli KSU zaczęła się moja przygoda z Bieszczadami, a od Bieszczad przygoda z tułaniem się też po innych górach :)

-------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 9
@profumo: no właśnie nigdy nie rozróżniam tych numerków, zawsze mi się wydawało że te Moje Bieszczady z dziś otwierają płytę, a te drugie kończą, a numerki są odwrotnie - dzisiejsze II, a tamte I, ale nie upieram się :)

Co do tekstu z tej drugiej piosenki, wybrałem się kiedyś na mało "górską" wyprawę do źródeł Sanu, oczywiście uzbroiłem się w wiedzę geograficzną i historyczną - Bukowiec, Beniowa, Folwark Stroińskich, Sianki (po
No Bukowiec, Beniowa, Folwark, Sianki robia wrazenie. Pomykalem tamtedy jeszcze jako harcerz w 90s. Wlazilo sie nawet na Tarnice :-) No i te bieszczadzkie zakapiory spotkane po drodze. Ot, chocby Jedrek Polonina. Mialo sie wrazenie, ze to jakis inny swiat.
@profumo: to ja pewnie z 10 lat po Tobie, była już jako taka cywilizacja. Ciekawostka taka - jak tam wtedy byłem (kiedy źródła Sanu łaziłem, bo generalnie w Bieszczadach więcej razy), to z 3-5 dni wcześniej była głośna akcja (hmmm 2008 może 2009), kiedy Ukraińcy Czeczenkę z gromadą dzieci zostawili we wrześniu w lesie i pokazali - tam jest Polska. Niektóre z dzieci nie przeżyły, głośno o tym było. Pamiętam że