Wpis z mikrobloga

@Bezz_: Pędzelek do makijażu (miękkie i gęste włosie) w 2 rozmiarach (mniejszy do drobnych szczelin i większy do powierzchownego przetarcia) + sprężone powietrze lub suszarka do włosów (musi być względnie mocna i ważne żeby miała funkcję zimnego powietrza) oprócz tego odkurzacz do czyszczenia pędzelka. Więc wygląda to u mnie tak że raz na 2tyg omiatam pędzelkami + sprężone powietrze i odkurzacz do czyszczenia pędzelka i tego co się zdmuchnie powietrzem.
@Bezz_: To zależy od czego są brudne. Trochę ich już mam i ciężko mi sobie wyobrazić inny brud niż kurz na półce. Niemniej, kiedyś czyściłem jakieś starsze sety i wtedy robiłem to w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń. Fajnie to usuwa zabrudzenia i odtłuszcza klocki. Te bardziej skomplikowane można doczyścić szczoteczką/pędzelkiem w tej wodzie. Potem trzeba wypłukać i tu najlepiej w wodzie destylowanej albo takiej odkamienionej żeby nie było
Suszyć można też suszarką


@gloom: Tylko bez grzania!

@Bezz_: Można spróbować wrzucić do koszyczka do prania i wysuszyć sprężonym powietrzem z kompresora - nie próbowałem, ale pewnie tak bym suszył elementy. Ewentualnie wysypać mokre na jakiś ręcznik i czekać, ale wtedy wszystkie zakamarki będą schły kilka dni i pozostaną zacieki z kamienia.
@CCCCC: @Bezz_: oczywiście tak jak wspominałem wcześniej suszarka tylko z opcją zimnego powietrza, natomiast jak jej nie masz to rozłożyć na ręczniku i co parę h po prostu przetrząsać tak żeby się wszystkie klocki równomiernie suszyły, można też postawić przy jakimś wiatraku/wentylatorze