Wpis z mikrobloga

@PozorVlak: rura gwintowana 3/4 cala odpowiedniej długości? Tylko końce trzeba na płasko spiłować żeby uszczelki nie zniszczyć. U Niemca znajdziesz takie wstawki pod nazwą passstück wasserzähler
rura gwintowana 3/4 cala odpowiedniej długości?


@marek22: zgadza się ale szukam gotowca, bo konsola licznika standardowego wymiaru to pomyślałem, że ktoś takie gotowce produkuje. a do niemca mi nie po drodze raczej ;)
@PozorVlak: w marketach budowlanych masz rurki gwintowane do wyboru koloru i długości. Bierzesz z półeczki rurkę i idziesz na półeczkę z wodomierzami i przymierzasz (do wodomierza typu jaki u ciebie ma być), która pasuje pi-razy-oko.
Chyba standard rozstawu śrubunków to jakieś 190 czy 260mm ? tylko nie pamiętam czy to od gwintu do gwintu, czy razem ze śrubunkami, dlatego sobie najpierw sprawdź. Zresztą - taką blachę z śrubunkami też tam znajdziesz,
@hrumque: blacha elastyczna? Co Ty gadasz, chciałbym widzieć jak to wyginasz xD. Tam masz regulacje na tych wpuszczonych rurkach po ta są podwójne srubunki a nie #!$%@? blacha elastyczna. A w castoramie masz rurki na 5,10,20,50cm wiec powodzenia ze dopasujesz xd
blacha elastyczna?


@skorpion666: no moja jest dość elastyczna, w sensie da się te 5mm rozszerzyć czy ścisnąć, oczywiście podpięte rury trzymające za śrubunkami dają dużo większą sztywność całości, ale sama ta blaszka jest dość uległa.
@PozorVlak:

zgadza się ale szukam gotowca,


@PozorVlak: Coś na pewno dobierzesz, przecież kupisz sztucerki różnej długości. Wykręć to co zostało do montażu wodomierza i coś sobie złożysz z gotowych elementów. Z jednej strony wkręcisz, z drugiej jakiś śrubunek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PozorVlak: rurka o długości 15cm jest ok, ale musi być zakończona na płasko, bo to się skręca na uszczelkach (tak jak śrubunki), a rurki stalowe mają gwint uszczelniany na stożku, więc końcówki nie są toczone. Kombinowałem tak jak Ty, trzeba się albo narzeźbić z uszczelnianiem taśmą teflonową (da się) lub kupić krótszą rurkę i nakręcić końcówki od śrubunków. Z perspektywy czasu to teraz bym sobie odpuścił kombinowanie i od razu kupił
@PozorVlak: możesz kupić jakiś sztuc gwintowany na 11cm (są na allegro), albo wstawić jakiś grubszy wąż, do tego dwa nyple redukcyjne mosiężne i na uszczelkach spokojnie skręcisz. Oczywiście wąż zawinięty w pętlę i lepiej wziąć grubszy, bo z reguły mają wąski przelot.
Albo kup przedłużke mosiądz na 10cm i do niej wkręć nypel.