Wpis z mikrobloga

Witam,
musze sie nauczyc grac na padzie. Cale zycie gralem na myszce + klawie. Na Pc gralem w pubg, na xboxie tez chce pograc, ale wedlug mnie nie nadaje sie ta gra do nauki gry na padzie (za wolna, przy pierwszym napotkanym typku gine XD). Myslalem o BF5 (szybka i dynamiczna gra), myslicie ze to dobry wybor do nauki grania? Jesli nie to co bedzie lepsze?

Ps. jak ustawiac czulosc? Brac z poradnikow? Przejrzalem ustawienia do BF5 na yt, to wszyscy maja bardzo podobne.
#xbox
  • 17
@kermirz: na początek weź jakąś grę single player z postacią sterowaną zza pleców gdzie są walki, trochę celowania i strzelania np. wiedźmin 3, dowolny asasyn, oswoisz się z kamerą i koordynacją gałek i nauczysz się używać przycisków i triggerów bez patrzenia i myślenia gdzie są na padzie. ja gram na zwiększonej czułości kamery na 170% bo ta domyślna jest za wolna, ale na początku uczyłem się na mniejszym przyspieszeniu.
@aIkohoIik: @radek7773: az tak ze mna zle nie jest. Operowac kamera itp umiem. Poprostu nie umiem dobrze operowac celownikiem, bo gdy ja namierze na typa to juz gine, lub gdy ktos jest blisko to automatycznie wychylam cala galke w strone ktora typ biegnie przez co za szybko mi leci celownik XD

PS. wiedzmina wlasnie ogrywam sobie czasami. Ale mnie single gierki nudza :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kermirz: ja nauczyłem się grać w shootery na padzie w Halo 2. Wcześniej grałem w BF Modern Combat ale ni #!$%@? mi nie szło.
Cała seria Halo jest w Game Pass (master chief collection)
Dodam również że łatwiej gra się w gierki w których można "przycelować" (jak w Call of Duty) bo masz wtedy mniejszą czułość obracania kamery niż przy rozglądaniu się
P.S. Polecam zmniejszyć czułość prawego analogu jeśli nie ogarniasz,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kermirz: to będzie kontrowersyjne, ale moim zdaniem Doom (2016) albo Doom Eternal. Etapy są podzielone na takie jakby mini areny, gdzie na początku strzelasz do mało wymagających przeciwników. Przed DE myślałem, że strzelanki na padzie to abstrakcja, po przejściu tej gry lepiej mi się gra na padzie niż na m+k. XD
@kermirz: Dla mnie cod jest spoko bo to jednak dynamiczny fps ale w trybie TDM czy DM masz co chwilę respa więc nie czekasz nie wiadomo jak długo na koniec rundy tylko lecisz od razu dalej.
@mdc: hmm, tylko za niedlugo w sumie bedzie halo, pozniej nowy bf, nie chce wywalac teraz hajs na coda na chwile :D w sumie nikt ze znajomych odemnie nie gra w cod wiec samemu tez slabo. Ale tak czy siak dziena