Wpis z mikrobloga

Od drugiej nie przejdzie


@del855: Ale tylko w ten sposób uzdrowiona została by sytuacja na rynku. Jeżeli ktoś posiada nieruchomość w innym celu niż zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych a w szczególności do osiągania zysków kapitałowych powinien płacić podatek od zysków kapitałowych (wartość lokaty zwanej dla zmylenia przeciwnika "mieszkaniem inwestycyjnym" w ciągu roku wzrosła o 100k to posiadacz takiej lokaty powinien zapłacić Belkę od tych 100k).
@mickpl to założą firmę dla tych 4 unitów i tyle zobaczysz... Albo rozpisza na rodzinę...

Niestety, Polacy to straszni kombinatorzy, dlatego jestem zdania że kataster music być po prostu przypisany do unity KAZDEGO i tyle. A potem wiązać z adresem z pitu. Niestety - biololacja zabrania odpisu z 2 adresów, jak żona zmini sobie na drugie mieszkanie - no to nie rozliczy się z mężem bo przecież mieszkają osobno ;) to co
@mickpl: ja bym jeszcze wprowadził kataster od nieruchomości posiadanych za granicą tak jak jest w Danii, żeby grabić obockrajowców. W Danii jest tak że jeśli Polak wyjedzie do Danii na pobyt stały i ten polak posiada nieruchomość w Polsce to musi zapłacić normalnie podatek katastralny w Dani od nierucha w Polsce. To dopiero jest oranie landlordów. Przy obecnej imigracji też by się u nas takie coś przydało.
@Anamana

Tylko że w takim układzie wystarczy rozpisać tak, żeby każda zaufana osoba miała mniej niż te 4-5 i co dalej?... Ja wiem że tu może być problem brak zaufania, ale jeśli takie będzie kryterium to nikogo nie złapiesz....
@srgs

To nie będą firmy, tylko fundację, a jak to nie to mienie przesiedleńcze czy inne kościelne....

Dlaczego nie założyć domyślnie na każdy unit? A potem próbować to wiązać pitem-37 - rezydencja podatkowa, każdy kto nie jest Kowalskim - płaci....
kataster music być po prostu przypisany do unity KAZDEGO i tyle


@del855: I to jest właśnie sposób na to, żeby całkowicie #!$%@?ć sens katastru. Bo jego cel powinien być taki, żeby zachęcał do posiadania na własne cele mieszkaniowe i zniechęcał do lokowania w nich kapitału inwestycyjnego. Jeśli niezależnie od tego czy masz swoje czy wynajmujesz to płacisz tyle samo podatku to skończy się po prostu podniesieniem kosztów życia o kwotę katastru