Wpis z mikrobloga

Żonka wymyśliła weekendowy wyjazd pod namiot. Jednocześnie chciałbym obejrzeć jutrzejszy mecz. Pomyślałem żeby zamiast laptopa z małym ekranem wypożyczyć gogle VR #oculus. Ma to sens?
Oczywiście nie oczekuje meczu 360, tylko w tradycyjnym formacie.
  • 15
@RasRebel: Jeśli wypożyczysz pamietaj by unikać słońca, soczewki questa 2 mogą skupić światło i wypalić ekran. Moim zdaniem skup się na wyjeździe a na czas meczu odpal go na tablecie/laptopie/telefonie o ile będziesz miał dobrego neta :D Nie wiem jak często jeździcie na tkaie wypady ale po latach prędzej będziesz pamiętać wypad z rodzinką pod namiot niż to że dostaliśmy #!$%@? xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RasRebel: miej na uwadze, że do pewnej godziny (okolice 18-19) Questa nie da się używać ze względu na zbyt duże nasłonecznienie, które sprawią że kontrolery nie są śledzone.
Oczywiście w pokoju działa zawsze.
@PieceOfShit jest lato, sądzę że chwilę przed 21 będzie idealnie. Jak już odpalę mecz to kontrolery nie będą mi już potrzebne. Pytanie które mnie nurtuje, to czy np. uda mi się odpalić player TVP Sport przez przeglądarkę? I czy to nie jest przerost formy nad treścią?
@HaPPe: przydaje się do normalnej interakcji z interfejsem. Gdy tracking nie działa, poruszanie "kursorem" jest bardzo nienaturalne.
Ja bym zadał inne pytanie. Po co w ogóle wypożyczać Questa do oglądania meczu w rozdzielczości ledwo FullHD, gdy to samo wygodniej można obejrzeć z laptopa, tableta, czy nawet telefonu?
@PieceOfShit to samo pytanie zadaje również sobie :) pomyślałem, że oculus może dać mi wrażenie że oglądam mecz na dużym ekranie, jak w TV. Niezależnie od rozdzielczości, wielkość ekranu ma tutaj spore znaczenie.
Wypożyczyłem, jeżeli nie pyknie mecz, to przynajmniej dostarczę sobie rozrywki w postaci gier ( )