Wpis z mikrobloga

Latał dzisiaj meme z "konserwatywną kontrewolucją Polska 2015".

Pamiętam, że mniej więcej od spalenia tęczy na Zbawixie (2013 ?) klimat społeczny w P0lsce szedł w kierunku:
-> kościołek
-> wstawanie z kolan
-> precz z LGBT

i nie wydaje się wam, że mniej więcej już od 2019 roku ale teraz po pandemii to widać szczególnie, te wahadło się jednak wychyla coraz bardziej w drugą stronę ? Nie przeglądałem wtedy wypoka, ale trafiłem na znalezisko w 2015 roku jak Długopis złapał ciasteczko (inb4 ciało Chrystusa) i komcie wykopków jaki to wspaniały Prezydent bo Jezuska uratował. Teraz to by było chyba w ogóle niemożliwe i bardzo jest to szczęśliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#neuropa #4konserwy #bekazprawakow #lgbt
  • 9
@Kjedne: Niestety dalej wielu ludzi jest konserwatywna. Jeśli chodzi o internet to tak, jak najbardziej, ale w realu ta sprawa jest troche inna. Ale duża rzecz jaka się zmieniła, to młodzi ludzie co stają się wyborcami, są dość często liberalni/lewicowi w poglądach.
@Kjedne: w tamtych czasach Putin były przykładem dobrego prezydenta, a Chiny wzorowego państwa, na szczęście i w tym aspekcie wiele ludzi zmądrzało, chociaż nadal wiele ludzi łapie chińską czy ruską propagandę. Na szczęście te prochińskie #!$%@? też są w odwrocie :3 Społeczność wykopu idzie w dobrym kierunku.
i nie wydaje się wam, że mniej więcej już od 2019 roku ale teraz po pandemii to widać szczególnie, te wahadło się jednak wychyla coraz bardziej w drugą stronę ?


@Kjedne: chyba wśród twoich znajomych

Wyjedź kilka kilometrów za Wilanów albo centrum to się przekonasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kjedne: nie wiem czy już wahadło w tym temacie się przechyliło, ale z satysfakcją widzę, że coraz więcej polskich tzw. centrystów przestaje bać się tęczy (w sam raz na 20. rocznicę). Taki tylko tego efekt, że będziemy mieli coraz większy rozjazd miasta<->wsie, ale trudno stwierdzić jak temu zaradzić.