Wpis z mikrobloga

@stsaint: @Szadafaka: to miałabyć tylko próba przed Laco, czy sprawdzi się u mnie automat. Ale jak przyszedł.. no jak ich nie kochać?

@Bemol0: Nie jestem ekspertem bo sam dopiero wszedłem w temat automatów, Seiko 5 jest właśnie próbą przed czymś poważniejszym ale z tego co czytałem to bardzo dobry wynik :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sanderalek: Ja mam swoje Seiko 5 prawie 2 lata i śpieszy mi się o 2 minuty w przeciągu 2 tygodni. To normalne czy lepiej iść do zegarmistrza do wyregulowania?

@Bemol0: ~10s/d to w normie. Mozna je podregulowac do 2-4s/d, ale to nie jest zly wynik jak na tani automat.
@Sanderalek: też mam Seiko 5, które bardzo sobie chwalę, ale jest to jedyne Seiko w mojej kolekcji. I to nie dlatego że nie miałbym ochoty na więcej zegarków tej firmy, ale dlatego, że narzuciłem sobie kiedyś zasadę, mającą zapobiegać kupowaniu wielu niepotrzebnych rzeczy. ;)

Zasada ta brzmi: w kolekcji może znajdować się wyłącznie jeden zegarek danego producenta. Dzięki temu nie tracę czasu na szukanie kolejnych Orientów, Casio czy Seiko (czyli zegarków