Wpis z mikrobloga

Ja nadal nie mogę pojąć, co się wydarzyło w głowach naszych działaczy, że na pozycję selekcjonera reprezentacji Polski zatrudnili niegdyś Brzeczka xD ja pierd**** xD
Czy Boniek serio myślał, ze wuja zdobędzie autorytet wśród piłkarzy pokroju Lewego? O co tu chodziło? Te kilka lat zostało wyrzucone do kosza, kilka lat! My się cofnęliśmy w rozwoju za czasów buraczanego Wuja. Masakra. To euro mogło dla nas wyglądać naprawdę inaczej od samego początku.
#mecz #reprezentacja #euro2020
  • 58
Przecież to była kontynuacja uklepanego od wielu lat schematu:
Franz -> w paru klubach nic nie wyszło -> odpala w przeciętnym Lechu -> selekcjoner
Fornalik -> w paru klubach nic nie wyszło -> odpala w przeciętnym Ruchu -> selekcjoner
Nawałka -> w paru klubach nic nie wyszło -> odpala w przeciętnym Górniku -> selekcjoner
Buzzer -> w paru klubach nic nie wyszło -> odpala w przeciętnej Wiśle Płock -> selekcjoner
@PauloSousa: typowe #!$%@? Janusza co polska piłkę to zna z wikipedii.Fornalikowi nie mogło nie wyjść przed Ruchem bo praktycznie tam zaczynał swoją przygodę z byciem 1 trenerem po za epizodem w Widzewie gdzie uwaga awansował do ekstraklasy, w Ruchu też to nie był jeden szczęśliwy sezon a 2 finału PP i 2i 3 miejsce w ekstraklasie w 3 lata później za to wygrał mistrzostwo z takim underdogiem jak Piast. Smuda natomiast
A jaki sukces Wujcio zrobił z Płockiem? Chyba ze brak spadku liczymy xD


@utede: dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Fornalikowi nie mogło nie wyjść przed Ruchem bo praktycznie tam zaczynał swoją przygodę z byciem 1 trenerem po za epizodem w Widzewie gdzie uwaga awansował do ekstraklasy, w Ruchu też to nie był jeden szczęśliwy sezon a 2 finału PP i 2i 3 miejsce w ekstraklasie w 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kwasna_Ostryga: Przede wszystkim chodzi o układy i to takie grubo zakorzenione w związku. Tajemnicą poliszynela pozostanie dlaczego zarówno Boniek, jak i wcześniej Listkiewicz zatrudnili fajnych zagranicznych selekcjonerów tuż przed zakończeniem swojej prezesury, kiedy już nic nie mieli do stracenia. Wyjątkiem jest Lato, ale to jest taki pierdziel i gbur, że wcale mnie to nie dziwi.
no juz nie przesadzaj, franz przeciez znany byl i przed lechem

akurat Smuda w latach 90 prowadził Widzew, który grywał w LM. Wiadomo, warsztatu tam nie było, ale chyba mało kto w Polsce go miał.


@kfiatek_na_parapecie: @wicked93: Nie mówię o całokształcie kariery trenerskiej tylko o paru latach przed objęciem kadry. Taki Nawałka też dokończył sezon w Wiśle po Lenczyku i już w 2001 zdobył Mistrza.
@PauloSousa: Ja fanem Smudy nie jestem, ale takie trochę deprecjonowanie jego wcześniejszych osiągnięć. Do kadry nie wybiera się raczej ludzi na podstawie ostatnich dwóch klubów tylko raczej przez pryzmat całej kariery. Mówię tu o rozsądnych wyborach.
Co do Nawałki - Boniek go sobie wymarzył, wymyślił i na jeden turniej to wypaliło. W 2018 było widać, że się przejadł wszystkim związanym z kadrą.
@wicked93: Warto też zbadać jaki warsztat ma dany trener i co sobą reprezentuje, a w tym przypadku opowieści z szatni Smudy to słyszał chyba każdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jego osiągnięć z Wisłą i Widzewem nie deprecjonuję, jak dla mnie to selekcjonerem mógł być już w 2000 zamiast Endżela. Niemniej między 2000 a 2010 trochę wody w Wiśle upłynęło, a Smuda swojego warsztatu nie rozwijał, co zresztą
@PauloSousa: Tylko, że w tamtym czasie prezesem PZPN był Lato, a po nim nie spodziewałbym się najrozsądniejszych decyzji, chociaż ta nie była aż tak zła. Dla mnie średnia, ale nie dziwie się, że go wziął.
Po prostu, uważam, że bycie selekcjonerem kadry to powinna być nobilitacja dla trenera, który już ma jakieś bogate CV, a nie na podstawie tego tylko i wyłącznie tego czy w dwóch czy trzech ostatnich klubach mu