Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem
hej pytanie o zabudowe gk na poddaszu i stryszek.
Z racji tego ze chcemy na czesci poddasza miec plaski sufit nalezy odciac zaznaczone na czerowno pomieszczenie (szczyt dachu).
Pytanie czy mozna tak po prostu odciac kawalek dachu bez robienia schodow na ten mikro stryszek ktory po zamknieciu nie bedzie mial nawet wentylacji ? Ja uwazam ze jest to ryzyko szczegolnie jak beda jakies problemy z dachem to zeby tam sie dostac trzeba bedzie robic dziure w suficie, a wy co sadzicie ?
Moze przesadzam i przez 30 lat nie bedzie potrzeby zeby tam cos sprawdzac i mozna odciac te sekcje.
KrowkaAtomowka - #budujzwykopem 
hej pytanie o zabudowe gk na poddaszu i stryszek.
...

źródło: comment_1624177413e2mNU7G3yX1CPYs3EsCkOq.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@darek-jg: no bo wiesz te schody na taki stryszek sa w cholere nie wygodne, miejsca tam prawie nic, no i koszt dodatkowy dlatego sie nad tym zastanawiam. Te robote ma wykonywac firma to przy okazji zapytam bo oni chcieli ten plaski sufit podwieszac bezposrednio do krokfii na samym szczycie, ale szpilki mialy by wtedy metr dlugosci, nie sadzisz ze lepiej wrzucic tam pare belek w poprzek (podstawa trapezu) i do nich
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: technicznie możesz odciąć, ale pożałujesz tej decyzji jak tylko dostanie ci się tam jakaś mysz czy owady. Zrób sobie albo klapę rewizyjną, a najlepiej schody strychowe. Schody strychowe jeżeli oczywiście masz tam legary (a tak wygląda na zdjęciu)
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Ja pożałowałem bo miałem w jednym pomieszczeniu odciętą przestrzeń między dachem a sufitem podwieszanym i jak mi się mysz dostała, musiałem w ściance na strychu otwór wybijać aby pułapki montować :)
  • Odpowiedz
A najtańsze schody strychowe to koszt 300zł więc jeżeli istnieje możliwość montażu to warto się zastanowić.
  • Odpowiedz
a ta konstrukcja jednoczesnie zapewni podstawe do prac przy ociepleniu szczytu ?


@KrowkaAtomowka: ja bym nie ocieplał strychu jeśli po całości ma być odcięty, zawsze parę metrów kwadratowych mniej powierzchni którą ciepło ucieka a co do wpisów kolegów o myszach czy innych stworach to ewentualne wycięcie dziury by dostać się na ten stryszek w regipsach to pół godziny roboty może.
  • Odpowiedz
@KrowkaAtomowka: Ja osobiscie zrobilbym stelarz, ale na wiekszosci budow spotykalem na podwieszaniu sufitow na szpilkach. Generalnie, jak wszystko zostanie dobrze zrobione to bedzie okay. Zrob tam jakas wentylacje i jakies otwory rewizyjne. Zawsze bedziesz mogl tam upchac jakas rekuperacje jezeli nie jest za pozno.
  • Odpowiedz